Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zmierz się z fantastyką

Interesujesz się fantastką, a na dodatek lubisz rozwiązywać krzyżówki? Weź udział w konkursie zorganizowanym przez Bibliotekę Miejską w Cieszynie.

 "Kiedy fantazja przenika rzeczywistość. Wiedźmy, widma i wampiry na kartach literatury" – pod takim hasłem ruszył kolejny konkurs krzyżówkowy, którego pomysłodawcą i realizatorem jest Biblioteka Miejska w Cieszynie.

- Konkurs wiedzy o literaturze fantastycznej został zorganizowany z okazji przypadającej w tym roku 120 rocznicy urodzin jednego z prekursorów współczesnej literatury fantasy - Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Ponadto przesłanką do zorganizowania konkursu o takiej właśnie tematyce jest ogromna popularność tego typu literatury – wyjaśnia Magdalena Strządała pomysłodawca przedsięwzięcia.

Okazuje się, że z roku na rok przybywa czytelników, którzy chętnie zaglądają do magicznego świata, wyprawiając się po "złote runo", zwiedzając planetę stworzoną przez Stanisława Lema, czy też "Krainę Chichów" Jonathana Carrolla. - Od kilku lat obserwujemy w Bibliotece rosnące zainteresowanie literaturą fantastyczną, a w jej obrębie zwłaszcza literaturą fantasy i literaturą grozy czyli horrorem - dodaje M. Strządała.

Konkurs skierowany został głównie do wielbicieli tej literatury, choć nie tylko. W konkursie może wziąć udział każda chętna osoba. - Wystarczy do końca roku dostarczyć do Biblioteki rozwiązanie krzyżówki. Krzyżówka jest dostępna na terenie Biblioteki oraz na naszej stronie internetowej – zachęca pomysłodawca krzyżówkowych zmagań.

Można wybrać jeden z trzech sposobów dostarczenia rozwiązania do Biblioteki: 1 - wrzucić rozwiązaną krzyżówkę wraz z wypełnionym formularzem z danymi osobowymi do oznaczonych skrzynek znajdujących się w czytelni i wypożyczalni dla dorosłych, 2 - przesłać krzyżówkę z danymi osobowymi pocztą tradycyjną na adres Biblioteki lub 3 - przesłać rozwiązanie krzyżówki wraz z danymi osobowymi pocztą elektroniczną na adres czytelnia@biblioteka.cieszyn.pl
 
- Spośród wszystkich osób, które do 31 grudnia 2012 r. nadeślą prawidłowe rozwiązanie krzyżówki wylosowanych zostanie 5 osób, które nagrodzone zostaną książkami (m.in. "Władca pierścieni" Tolkiena) oraz nagrodami rzeczowymi. Z nagrodzonymi osobami Biblioteka skontaktuje się telefonicznie lub mailowo. Zapraszamy do udziału – dodaje Magdalena Strządała.

Jeśli więc lubisz krzyżówki, chętnie sięgasz po książki, nie jest Ci obca fantastyka – zmierz się z 22 pytaniami i odgadnij hasło krzyżówki.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: