Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zakończenie projektu ''Przedszkole czeka na Ciebie''

Dobiegły końca zajęcia w ramach projektu ?Przedszkole czeka na Ciebie? realizowanego przez Gminę Dębowiec. Przez dwa lata we wszystkich przedszkolach naszej gminy, dzieci korzystały bezpłatnie ze wsparcia przygotowanego przez Urząd Gminy.

Przypomnijmy, że w ramach projektu od marca 2011 roku do końca listopada 2012 roku realizowane były dodatkowe zajęcia języka angielskiego, gimnastyki korekcyjnej, edukacji regionalnej, edukacji społecznej oraz zajęcia z logopedą. Łącznie przeprowadzono 2736 godzin dodatkowych zajęć, w których wzięło udział ponad 220 dzieci z terenu gminy Dębowiec. Czas pracy wszystkich przedszkoli w gminie wydłużono o dwie godziny, z czego skorzystało blisko 100 dzieci

Ciekawym pomysłem okazały się organizowane każdego roku Pikniki integracyjne, na których dzieci przedstawiały swoim rodzicom efekty prowadzonych zajęć. Rodzice natomiast aktywnie włączyli się w organizację tych pikników. Wydarzenia te przyczyniły się do ich wzajemnej integracji. Również dzięki temu projektowi budynki przedszkoli zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Od początku projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem rodziców. Z analizy przeprowadzonych ankiet oraz rozmów z rodzicami wynika, iż zajęcia były prowadzone w sposób profesjonalny i dostosowany do potrzeb maluchów. Postępy dzieci oraz ich zadowolenie z udziału w zajęciach oceniane było przez rodziców bardzo wysoko.

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu: prowadzącym zajęcia, dyrekcji i pracownikom przedszkoli oraz rodzicom serdecznie dziękujemy. Dzieciom zaś życzymy, aby nabyta wiedza procentowała na dalszych etapach ich edukacji.

Zespół projektowy:
Marcelina Rak
Remigiusz Jankowski
Błażej Żebrok

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

art. sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: