Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zmiany w prokuraturze

W całym kraju następuje reorganizacja całej prokuratury. Zmiany nie ominęły też naszego regionu.

4 marca skończyła się kadencja wszystkich szefów jednostek prokuratury w kraju. Zniknęła także kadencyjność stanowisk funkcyjnych. W wyniku połączenia urzędu Ministra Sprawiedliwości oraz Prokuratora Generalnego w jeden organ władzy, nastąpiła reforma organizacyjna prokuratury. Konsekwencją jest wymiana prokuratorów.

Efektem przeobrażeń jest powołanie na stanowisko Prokuratora Okręgowego w Bielsku – Białej Mariusza Lamparta, natomiast Prokuratorem Rejonowym w Cieszynie została Joanna Stochmiałek-Krzywoń.

Mariusz Lampart pracę w prokuraturze rozpoczął w 1995 roku. Od 2005 roku kierował pracami Prokuratury Rejonowej w Cieszynie. Był bezpośrednim przełożonym, powołanej w tym roku na to stanowisko - Joanny Stochmiałek-Krzywoń.

Prokuratorskie funkcje Joanna Stochmiałek-Krzywoń pełni od 5 kwietnia. W niedługim czasie powołany zostanie jej następca.

Warto nadmienić, że Mariusz Lampart wcześniej piastował urząd Prokuratora Rejonowego w Cieszynie.

 

eMBe

źródło: mat.pras.
dodał: MB

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-04-23 12:44:26
m.emer: Nie pierwszy raz niekompetencja dziennikarzy OX-a jest porażająca. <br /><br />cyt: \&quot;Mariusz Lampart pracę w prokuraturze rozpoczął w 1995 roku. Od 2005 roku kierował pracami Prokuratury Rejonowej w Cieszynie.\&quot; <br />Ta informacja to najzwyklejsza nieprawda. <br />Do 2012 roku szefem Prokuratury Rejonowej w Cieszynie była Pani Prokurator Barbara Dylong, a wcześniej (do 2008 r) Prokurator Andrzej Hołdys, który zastąpił odchodzącą na emeryturę Panią Prokurator Skórka. Natomiast Pan Prokurator Mariusz Lampart szefował w Cieszynie tylko jedną - ostatnia kadencję, wcześniej pracował w prokuraturze w Bielsku Białej.<br /><br />Przy całości tego wątpliwej jakości artykułu najbardziej jednak rozbawiło mnie ostatnie podsumowujące go zdanie: <br />(cyt) \&quot; Warto nadmienić, że Mariusz Lampart wcześniej piastował urząd Prokuratora Rejonowego w Cieszynie\&quot;.<br />Czyżby autor nie mówił o tym wcześniej...?<br />Droga redakcjo OX, kogo Wy zatrudnicie???<br /> <br /><br /><br /><br /><br />
2016-04-23 18:44:53
tulusa: a jakie to ma znaczenie ?
2016-04-23 21:04:03
m.emer: ...a takie że piszą bzdury. Czy dla ciebie nie ma to znaczenia?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: