Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zmiany są widoczne

Od czerwca w Domu Matki i Dziecka „Słonecznik” w Cieszynie dwa razy w tygodniu odbywały się regularne spotkania grupowe dla dzieci w wieku 3 do 6 lat. W programie udział wzięło ogółem 18 dzieci, z czego 12 uczestniczyło w zajęciach regularnie. Podsumowaniem wysiłku dzieci było przedstawienie pt. „Trzy świnki”. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem pokazały swoim mamom umiejętności, które zdobyły w trakcie realizacji programu „Od gąsienic do motyli.

W ramach projektu zorganizowano Dzień Dziecka oraz zajęcia integracyjne dla dzieci i rodziców. Spotkania miały na celu przede wszystkim twórczą zabawę i sprawienie dzieciom dużo radości. Realizowano część programu edukacyjnego Lwa Wygotskiego „Klucz do uczenia” – a mianowicie program literacki z elementami gier rozwijających. Dzieci pracowały na dwóch bajkach, ucząc się rozumienia świata za pomocą symboli, poznając strukturę opowiadania i nabywając umiejętności jego aktywnego odtworzenia.

- Dzieci miały możliwość doświadczenia siebie zarówno, jako widza i aktora bajki, rozwijając wrażliwość oraz ucząc się adekwatnie wyrażać emocje. Maluchy poznawały swoje mocne strony i rozwijały poczucie własnej wartości, dzięki czemu możliwe stało się dla nich doświadczenie sukcesu. Rozwijały samodzielność, jednocześnie ucząc się relacji społecznych i pracy w grupie. W trakcie realizacji programu mogliśmy obserwować jak dzieci zmieniają się w codziennym kontakcie. Ich sukcesy to także pozornie małe osiągnięcia – oddzielenie od mamy, uczestnictwo w całych zajęciach bez wychodzenia, zmiana biernego uczestnictwa w zaangażowanie, a przede wszystkim poszerzenie zakresu mowy, spontanicznego wypowiadania się i przekazywania własnych myśli – wyjaśnia Anna Wąsik kierownik Domu Matki i Dziecka "Słonecznik" w Cieszynie.

BSK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: