Zmiany na rynku w Strumieniu

Rynek w Strumieniu od lat jest miejscem, które z punktu widzenia organizacji ruchu jest ewenementem. Rynek dla kierujących pojazdami jest czymś w rodzaju ronda, połączonego z parkingiem. Niestety, źle zaparkowane samochody, zbyt duża prędkość, czy piesi przechodzący w miejscach niedozwolonych są tam codziennością.

Problem ten zauważają nie tylko mieszkańcy, ale również włodarze miasta. Dla osób przyjezdnych wjazd na rynek może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Władze miasta postanowiły jednak w jakiś sposób sytuację unormować.

- Zmiany w organizacji ruchu na rynku w Strumieniu stały się konieczne z uwagi na istniejącą, nieprzystającą do aktualnych przepisów sytuację faktyczną. Odbyły się konsultacje z mieszkańcami, opracowano wstępne projekty. Opracowany zostanie również projekt do uzgodnień i zatwierdzenia przez właściwe służby w tym Policję i Starostwo Powiatowe, a następnie zatwierdzone zmiany zostaną wprowadzone – powiedział portalowi ox.pl Zastępca Burmistrza Strumienia Włodzimierz Cybulski.

Zgodnie z informacjami, uzyskanymi od władz Strumienia, wprowadzenie zmian w organizacji ruchu drogowego na rynku ma polegać głównie na wyznaczeniu tzw. strefy zamieszkania, która przewiduje ograniczenie prędkości pojazdów, poruszających się w jej obrębie oraz umożliwia bezpiecznie poruszanie się pieszych. Dodatkowo znakami pionowymi i poziomymi zostaną miejsca postoju autobusów na dwóch pierzejach rynku oraz wyznaczone miejsca dla zaopatrzenia podmiotów prowadzących działalność handlową i usługową. Rozważona zostanie również inicjatywa mieszkańców dotycząca montażu progów zwalniających w ulicach 1 Maja i Łuczkiewicza –  w miejscach dojazdu do rynku.

- Nowa organizacja ruchu na rynku w Strumieniu możliwa jest po uzyskaniu niezbędnych uzgodnień oraz po zatwierdzeniu projektu. Przewiduje się, że nastąpi to w drugim półroczu bieżącego roku – poinformował Włodzimierz Cybulski

Pomysł, dotyczący zmian w organizacji ruchu na rynku w Strumieniu jest inicjatywą mieszkańców i osób prowadzących w tym rejonie działalność handlową (w związku z brakiem dostatecznej ilości miejsc, dla samochodów z zaopatrzeniem). Zmiana oznakowania i uregulowanie miejsc parkingowych ma na celu poprawę bezpieczeństwa. 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-06 10:52:02
janusz s: Czyli nie zrobią nic przecież nie zlikwidują parkingu dla siebie (bo stoją tam w 90%samochody pracowników ratusza)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją