Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych Śląska Cieszyńskiego

W poniedziałek (05.03) pierwsze zespoły miały szansę zaprezentować się w czasie Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych Śląska Cieszyńskiego, zorganizowanego na terenie Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Pierwszego dnia zaprezentowało się łącznie 19 zespołów, kontynuacja przewidziana jest na dziś (wtorek, 06.03), etd to na scenie pojawi się kolejne 12 zespołów.

W czasie dwudniowego przeglądu miały okazję zaprezentować się zespoły nie tylko z Cieszyna, ale również z innych rejonów Śląska Cieszyńskiego. Na scenie można było zobaczyć zespoły szkolne, ale również międzyszkolne, czy też działające przy miejskich, bądź gminnych ośrodkach kultury. W niektórych przypadkach jedna organizacja prezentowała kilka zespołów, działających pod jej skrzydłami.

Łącznie na scenie okazję miało zaprezentować się 31 zespołów. Były to zarówno zespoły taneczne, taneczno-wokalne, wokalno-instrumentalne oraz grupy teatralne. W większości przypadków występy miały charakter folklorystyczny, jednak nie brakowało również innego rodzaju przedstawień, bądź też tańców.

- Dla uczniów dzieci i młodzieży jest to szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności na deskach teatru – zgodnie twierdzili opiekunowie grup – uczniowie czują się docenieni. Zdjęcia z takich wydarzeń zawisną na tablicach informacyjnych w szkołach, czy też ośrodkach kultury, aby były zachętą dla innych – dodawali inni.

Różnorodność zaprezentowanych spektakli oraz utworów była naprawdę duża. Dzieci i młodzież na scenie czuli się dobrze, czego przykładem były wspaniałe popisy oratorskie, czy też taneczne. Swoją reprezentację do teatru wysłało wiele miejscowości od Zebrzydowic przez Pogórze i Skoczów aż po Istebną i Koniaków.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: