Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zmarł ś.p. Józef Michałek

Swoje życie oddał narciarstwu biegowemu i młodym sportowcom. W wieku niespełna 60 lat zmarł Józef Michałek - wielki miłośnik narciarstwa biegowego z Trójwsi Beskidzkiej. Brat Łucji Michałek, Wójt Istebnej.

Józef Michałek był wychowankiem słynnego w kręgach narciarstwa biegowego trenera Tadeusza Maciejczyka. Swoją przygodę z biegówkami rozpoczął w barwach MKS Istebna, a potem startował jako wychowanek klubu KS Start Wisła.

Jak mówią, ci którzy go znali – biegówki kochał ponad życie. Dlatego tez po zakończeniu kariery zawodniczej, realizował się jako trener. Był nie tylko szkoleniowcem, ale także dbał o upowszechnienie tego sportu. Był trenerem najmłodszych zawodników w klubach NKS Trójwieś Beskidzka i MKS Istebna.

Prowadził kadrę juniorów Polskiego Związku Narciarskiego w biegach narciarskich. Wychował pokolenia biegaczy narciarskich.

W ostatnich latach, jako trener prowadził grupę nabiegowkach.pl, która zdobywała wiele zaszczytnych trofeów w zawodach na nartach i nartorolkach.

Prywatnie był bratem Łucji Michałek, wójt gminy Istebna. Pracownicy urzędu gminy, radni złożyli kondolencje na stronie internetowej gminy.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: