Zmarł działacz społeczny, piłkarz, skibobista - Karol Hałgas
Śp. Karol Hałgas zmarł w wieku 85 lat. Całe życie mieszkał w Dębowcu, gdzie udzielał się społecznie. Jego pasją od najmłodszych lat był sport, a zwłaszcza sporty zimowe. W latach 70. Pan Karol bardzo mocno zaangażował się w propagowanie sportu skibobowego na Śląsku Cieszyńskim. Najpierw jako zawodnik później wychowawca, a następnie trener w LKS Brenna i sędzia narciarski. Wielokrotnie nagradzany był za osiągnięcia sportowe. Należał do Zarządu Głównego Polskiego Związku Skibobowego. I właśnie do tych czasów z sentymentem wracał. Zachęcamy do przeczytania rozmowy z Karolem Hałgasem na temat skibobów - "Zapomniane skiboby", oraz relacji ze spotkania skibobistów - "Skibobiści spotkali się po latach".
Karol Hałgas był nie tylko sportowcem. Sprawował nadzór i opiekę nad dębowiecką tężnią. Codziennie pilnował porządku i "swojej" kroniki - do której zachęcał mieszkańców i turystów, aby się wpisywali. Chętnie służył pomocą, dbał nie tylko o tężnię, jak i o teren wokół niej oraz o boisko sportowe. To właśnie przy tężni można go było spotkać każdego dnia. Pomagał przy organizacji wydarzeń kulturalnych przy tężni, a zwłaszcza letnich mini koncertów. Dębowiecki Gminny Ośrodek Kultury zawsze mógł na niego liczyć.
Za swoją pracę społeczną i sportową był wielokrotnie nagradzany. W 2017 roku został laureatem Srebrnej Cieszynianki.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33