Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Złożyłeś już swój e-PIT?

Aby złożyć roczne zeznanie PIT nie musisz wychodzić z domu. Wystarczy bowiem, że zaakceptujesz swój e-PIT na podatki.gov.pl do 30 kwietnia.

Przypominamy, że termin składania rocznego zeznania podatkowego upływa 30 kwietnia. Można to zrobić w formie papierowej w urzędzie skarbowym oraz elektronicznie za pośrednictwem Portalu Podatkowego podatki.gov.pl .  - Jeśli do 30 kwietnia nie skorzystasz z usługi Twój e-PIT, tzn. nie zaakceptujesz ani nie odrzucisz przygotowanego dla ciebie PIT-37 lub PIT-38 oraz nie złożysz deklaracji w żaden inny sposób (np. przez e-Deklaracje lub w wersji papierowej w urzędzie skarbowym), to uznamy przygotowany dla ciebie e-PIT za złożony. Znajdziesz go wtedy na podatki.gov.pl w sekcji „Złożone dokumenty”. - informuje Michał Kasprzak Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Podatnik na przygotowanym przez Krajową Administrację Skarbową zeznaniu podatkowym może dokonywać stosowne zmiany poprzez dopisanie na przykład ulg, z których chce skorzystać bądź zaakceptować go bez żadnych zmian i wysłać. A co w przypadku jeśli mamy niedopłatę bądź nadpłatę podatku? - Jeśli z takiego automatycznie zaakceptowanego zeznania podatkowego będzie wynikać, że masz niedopłatę podatku – to do 31 maja otrzymasz informację o tym z urzędu skarbowego. Będziesz mieć 7 dni od dnia jej doręczenia, aby wpłacić kwotę niedopłaty na konto twojego urzędu skarbowego za pomocą przelewu bankowego lub za pośrednictwem poczty. Numery kont bankowych urzędów skarbowych znajdziesz na stronie podatki.gov.pl. Natomiast jeśli z twojego e-PIT-a będzie wynikać nadpłata podatku, to odpowiednią kwotę otrzymasz przelewem na konto bankowe – jeżeli urząd skarbowy posiada numer twojego konta. Jeśli nie posiada, to pieniądze otrzymasz przekazem pocztowym. W tej sytuacji 45-dniowy termin do zwrotu nadpłaty będzie liczony od 1 maja br. – tłumaczy Michał Kasprzak Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: