Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Złóż życzenia - dzisiaj Dzień Mężczyzn

Chociaż mało kto z nas wie, właśnie dzisiaj 10 marca panowie obchodzą swoje święto – Dzień Mężczyzn. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest on odpowiedzią na obchodzony dwa dni wcześniej  Dzień Kobiet. Jakby się jednak nie mówiło, jest on okazją, by podziękować wszystkim panom po prostu za to, że są.

W Polsce o takim dniu niewielu słyszało, dla samych panów Dzień Mężczyzn to również duże zaskoczenie. - Słyszałem o Dniu Chłopaka... Wiem, że jest we wrześniu, ale Dzień Mężczyzn? - mówi ze zdziwieniem Tomasz Kołder z Cieszyna.

19 listopada 1999 roku w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz grupy ludzi z całego świata (Europy, Ameryki, Afryki, Azji) ustanowiono Międzynarodowy Dzień Mężczyzn i do obchodów tego święta zaproszono inne kraje. W Rumuni swoje święto mężczyźni obchodzą 9 marca, w Rosji 23 lutego, natomiast Norwedzy świętują dopiero  9 września.

Panowie choć zaskoczeni, są zdania, że to święto im się należy. - Do tej pory wszystkie uroczyste dla mężczyzn dni, były celebrowane po cichu. Nawet Dzień Ojca przegrywał z Dniem Matki – mówi pan Tomasz.

Nieco inne zdanie na ten temat mają panie. - Chyba mężczyźni nie są aż tak poszkodowani w świętowaniu, jak twierdzą. Nie zapominajmy, że wielu z nich ciągle obchodzi 1 czerwca Dzień Dziecka. Mój mąż z utęsknieniem czeka na to wydarzenie, nic dziwnego skoro drzemie w nim ciągle mały chłopiec - śmieje się pani Izabela, mieszkanka Cieszyna.

Fakt jednak pozostaje faktem, dziś 10 marca, czyli Dzień Mężczyzn. W imieniu damskiej części redakcji ox.pl składam serdeczne życzenia redakcyjnym kolegom i wszystkim czytelnikom. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO PANOWIE :)

 

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: