Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

SOSW - tu ciągle coś się dzieje

W tej szkole ciągle coś się dzieje. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Cieszynie dba o to, by żaden uczeń nie narzekał na nudę. Pomysłów i chęci nie brakuje. Świadczyć może o tym chociażby liczny udział dzieci i młodzież w konkursach, warsztatach, przedstawieniach.

„Ciepłe przekąski na zimowe dni” to hasło tegorocznych warsztatów kulinarnych, w których udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym. W pierwszym dniu marca dzieci wraz z wychowawcami przygotowywały cieple przekąski,  które mogą umilić długie zimowe wieczory. Całą szkołę przenikał zapach tostów z szynką i serem, gofrów z dżemem, surówek i innych pyszności.

Po zakończonej pracy każdy uczestnik warsztatów miał okazję spróbować przygotowanych smakołyków. Oprócz ciężkiej pracy, było miejsce również na wspaniała zabawę i doskonałe humory.

Można powiedzieć, że „Ciepłe przekąski na zimowe dni” były rozgrzewką przed konkursem na „Beskidzkie krepliki” w którym nie zabrakło również reprezentacji ze SOSW w Cieszynie. Szkołę reprezentowali: Patrycja Pitura, Magdalena Mnich, Marta Szczurek, Janina Węglarz, Katarzyna Boehme, Rafał Taranda oraz Rafał Małyjurek. W ścisłej czołówce znalazła się Magdalena Mnich. Uczennica klasy drugiej zajęła wysokie V miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy nagrody.

Teraz uczniowie czekają na kolejne wydarzenia, co to będzie? Zobaczymy. Jedno jest pewne, nikt nudzić się nie będzie, bo na nudę w SOSW szkoda czasu. Ostatnio uczniowie wzięli udział w Dniu Cytryny, Balu u Królowej Śniegu, szkolnym konkursie na dekoracyjne składanie serwetek, balu karnawałowym, XIII Międzynarodowym Ekumenicznym Konkursie Wiedzy Biblijnej "JONASZ". Wszystkich atrakcji nie sposób wymienić.

 

bsk

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: