Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Złote Gody w Goleszowie

- Drodzy jubilaci! Przed wielu laty staliście dwoje, złączeni wspólną miłością, byliście młodzi, pełni zapału, patrząc w życie z ufnością - tą ciepłą sentencją Joanna Pilch Kierownik USC przywitała 22 listopada małżonków świętujących w Goleszowie jubileusz 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego.

22 listopada 2017 r. w Goleszowie odbyła się uroczystość, podczas której małżonkom z 50. i 60-letnim stażem wręczono honorowe medale nadane przez prezydenta oraz dyplomy. Pary obchodzące w tym roku swoje okrągłe rocznice pożycia małżeńskiego spotkały się o godzinie 13.00 w sali goleszowskiego Gminnego Ośrodka Kultury.

- Diamentowe i Złote Gody to rocznica mające szczególne znaczenie. To jubileusz, za sprawą którego patrzymy na Was z podziwem i chylimy przed Wami z szacunkiem i pokorą głowy - podkreślała Joanna Pilch - Państwa obecność dowodzi, że dochowaliście przysięgi małżeńskiej, bo przecież miłość jest dawaniem, nie braniem, budowaniem, nie niszczeniem, zaufaniem, nigdy zwodzeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku. Jak pisał Konstanty Ildefons Gałczyński: Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”.

Obchody zostały umilone występem przygotowanym przez Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca przy GOK Goleszów. Mali artyści, przy akompaniamencie pianina, odśpiewali pieśni regionalne bliskie każdej osobie. Dzieci stanęły na wysokości zadania, zapewniając zarówno wiele uśmiechów dzięki pięknemu wykonaniu wesołych utworów, jak i wywołując wzruszenie u wszystkich obecnych na sali w trakcie śpiewania pieśni „Ojcowski dom”.

Kulminacyjnym punktem było uroczyste wręczenie prezydenckich medali, dyplomów oraz koszów z upominkami przez Krzysztofa Glajcara - Wójta Gminy Goleszów, Bogusława Koneckiego - Przewodniczącego Rady Gminy oraz Joannę Pilch - Kierownika USC.

W 2017 roku nadane przez prezydenta Andrzeja Dudę, na wniosek Wójta Gminy Krzysztofa Glajcara, medal z okazji złotych godów otrzymali Państwo: Aniela i Karol Bujokowie z Goleszowa, Helena i Paweł Czarneccy z Goleszowa, Helena i Karol Gajdzicowie z Goleszowa, Teresa i Andrzej Gajdzińscy z Kozakowic Górnych, Anna i Emil Glacowie z Goleszowa, Helena i Józef Habartowie z Goleszowa, Zofia i Bogusław Kajzarowie z Puńcowa, Maria i Jan Klajmonowie z Kisielowa, Danuta i Rafał Klusowie z Goleszowa, Wanda i Jerzy Królowie z Kisielowa, Emilia i Jan Lazarowie z Cisownicy , Irena i Ryszard Łamaczowie z Goleszowa, Urszula i Jan Motykowie z Dzięgielowa, Alicja i Kazimierz Płacheccy z Puńcowa, Janina i Karol Pszczółkowie z Kozakowic Górnych, Halina i Ryszard Raszkowie z Goleszowa, Anna i Jerzy Sikorowie z Cisownicy, Ludwika i Ferdynand Sydorakowie z Dzięgielowa, Natalia i Bruno Śliwkowie z Dzięgielowa, Agnieszka i Jan Wyrwałowie z Puńcowa.

Diamentową (sześćdziesiątą) rocznicą ślubu obchodzili Państwo: Jadwiga i Edward Branni z Puńcowa, Emilia i Jan Brodowie z Kisielowa, Helena i Jerzy Duławowie z Goleszowa, Edyta i Emanuel Pieczonkowie z Lesznej Górnej, Zofia i Jan Sikorowie z Godziszowa, Anna i Alojzy Studniccy z Cisownicy, Bogdana i Roman Zakolscy z Dzięgielowa.

mat.pras./red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: