Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Grodziec: Szkoła z nowym dachem

Dach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grodźcu został wyremontowany. Dzieci i... nietoperze mają nowy dach.

– Na tę inwestycję czekaliśmy od dawna, ale prace można było rozpocząć dopiero po opuszczeniu poddasza przez mieszkające tam nietoperze. Właśnie chronione prawem nietoperze były przyczyną zwlekania z rozpoczęciem prac – mówi wójt Gminy Jasienica, Janusz Pierzyna. [Pisaliśmy: Nowy dach dla szkoły ].

Jak informuje Wójt, zakres prac obejmował wymianę elementów drewnianej konstrukcji i pokrycia dachowego o powierzchni ponad 350 mkw. Przy okazji remontu dachu została również naprawiona i odnowiona elewacja budynku oraz gzymsy tego historycznego budynku. Całość kosztowała ponad 200 tys. zł.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grodźcu jest szkołą ośmioklasową, w której funkcjonuje siedem klas i dwa oddziały przedszkolne. W szkole jest 5 sal lekcyjnych, które wyposażone są w atrakcyjne pomoce dydaktyczne; sprzęt multimedialny i tablice interaktywne; jedna pracownia komputerowa nowej generacji, zapewniająca osobne stanowiska dla każdego ucznia; pełnowymiarowa sala gimnastyczna, plac zabaw i boisko sportowe oraz kuchnia serwująca dzieciom zdrowe i pyszne posiłki.

ZSP w Grodźcu jest nowoczesną szkołą z tradycjami. Kultywuje wieloletnie zwyczaje i tradycje szkolne, jest organizatorem wielu konkursów o zasięgu gminnym i powiatowym, współpracuje ze środowiskiem lokalnym. Szkoła proponuje szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych umożliwiającą zarówno wsparcie uczniów w okresie wszystkich przedmiotów, jak i rozwijanie ich zainteresowań muzycznych, tanecznych, teatralnych, matematycznych, przyrodniczych i sportowych (łucznictwo, piłka nożna). Placówka zapewnia również uczniom opiekę świetlicową, organizuje zajęcia specjalistyczne oraz dba o wielokierunkowy rozwój i bezpieczeństwo dzieci.

Czytaj również:

Jasienica: remontująred./mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: