Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Złodzieje samochodu w rękach policji

Najpierw na terenie Skoczowa ukradli volkswagena, by później włamać się do innego pojazdu i go okraść. Złodzieje zostali zatrzymani wspólnie przez policjantów ze Skoczowa i Ustronia. Do kradzieży doszło 11 stycznia w Skoczowie przy ul. Targowej 23. Przestępca po pokonaniu zabezpieczeń samochodu uruchomił go i odjechał w nieznanym kierunku.

- Na następny dzień w Bładnicach Górnych skradł z zaparkowanej koparko-ładowarki akumulator. 35-latek z powiatu cieszyńskiego miał wspólnika. Jak ustalili policjanci działał on razem z swoim 24-letnim kolegą. Mundurowi zaraz po informacji o przestępstwie zaczęli działać. Po krótkim pościgu zatrzymali przestępców w Godziszowie – informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

W aucie znajdowała się 20-letnia kobieta, wprawdzie włamaniami i kradzieżami nie miała nic wspólnego, jednak przy niej i 24- letnim koledze mundurowi znaleźli narkotyki. Wszyscy zostali zatrzymani, a skradzione przedmioty odzyskane.

- Kara, jaką mogą ponieść sprawcy przestępstw jest zróżnicowana. Starszy z mężczyzn może trafić za kraty nawet na 10 lat. Z kolei młodszy za to, że kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień oraz fakt, że przestępstwa kradzieży popełnił jako recydywista, może liczyć się z karą nawet 15 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo posiadania narkotyków, za które odpowie 20-letnia kobieta, zagrożone jest karą 3 lat więzienia – wylicza Pawlik.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-18 11:58:57
Baciar: Jeżeli "starszy z mężczyzn może trafić za kraty nawet na 10 lat" to bardzo bym prosił o poinformowanie opinii publicznej jak zakończyło się postępowanie karne , jestem o tym przekonany że wszystkich interesuje wysokość wymierzonej kary.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: