Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Złodzieje na gościnnych występach

Straty sięgają 8 tysięcy złotych – to bilans przestępczego procederu 19-latka i jego 18-letniej wspólniczki z czeskiej strony Cieszyna.

Policjanci wyjaśniali okoliczności kilku włamań i kradzieży, do których doszło na przełomie października i grudnia 2021 roku. Nieznani sprawcy ze sklepów mieszczących się na terenie Cieszyna kradli głównie kosmetyki. W tym samym czasie zostali powiadomieni również o wielu włamaniach do piwnic oraz skrzynek na listy.

Stróże prawa w trakcie prowadzonych postępowań ustalili, że podejrzewane o przestępstwa osoby to kobieta i mężczyzna. Zarówno policjanci prewencji, jak i zaangażowani w sprawę kryminalni i policyjni wywiadowcy posiadali ich rysopisy. - We wtorkowy wieczór wywiadowcy z cieszyńskiej prewencji podczas patrolu zauważyli podejrzaną parę w rejonie jednego ze sklepów drogeryjnych na terenie miasta. Natychmiast przystąpili do działania i zatrzymali podejrzanych. Zamieszkujący w Czechach 18-letnia kobieta i jej 19-letni wspólnik byli zaskoczeni policyjną kontrolą tak bardzo, że już na miejscu zatrzymania przyznali się do popełnionych przestępstw. Nastolatkowie kradli głównie kosmetyki i perfumy, wybierając sklepy zlokalizowane blisko granicy polsko-czeskiej – relacjonuje st. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Jak poinformował rzecznik, możliwe, że nastolatkowie mogli okradać drogerie i sklepy z kosmetykami w galeriach handlowych na terenie innych miast. W sprawie trwają dalsze czynności.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-18 11:04:45
krzysztof  mm: a co z milionami za lipne maseczki i respiratory? handlarz bronią i instruktor narciarski, ci są nietykalni bo kradli razem z wierchuszką PiS?
2022-01-18 16:51:59
: złodziej na gościnnych występach? proszę bardzo: Łukasz Mejza, bez maseczki, a wokół niego w kręgu pierwszoklasiści. ŁM był gościem w ramach cyklu "Poznajemy zawody" w szkole podstawowej w Zielonej Górze. Nauczycielka pisze na FB koncie klasy: "poseł Łukasz Mejza oczarował dzieci". Podczas spotkanie Mejza rozdał uczniom gadżety Ministerstwa Sportu i Turystyki, choć nie jest już wiceministrem. Zawód: hochsztapler? no nie, to o wiele za mało jak na ten format pisiego dziadostwa
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: