Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Złodziej portfeli złapany

Dzięki czujności operatora monitoringu marketu budowlanego przy ulicy Liburnia w Cieszynie oraz zaangażowaniu służb ochrony zatrzymano 45-letniego mieszkańca Frydka-Mistka, podejrzanego o włamania. Sprawca został osadzony w policyjnym areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia.

W poniedziałek rano, operator monitoringu marketu budowlanego zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę w rejonie magazynów. Mężczyzna trzymał w rękach damski portfel i opróżniał jego zawartość do kosza. Część rzeczy schował do kieszeni, po czym cały portfel wyrzucił w rejonie budynku. O zdarzeniu natychmiast powiadomili dyżurnego policji, który skierował w to miejsce policyjny patrol.
Podejrzany został przyłapany przez ochronę i przekazany policjantom. Stróże prawa zabezpieczyli także portfel i pozostałą jego zawartość wyrzuconą przez mężczyznę. - informuje Rafał Domagała rzecznik cieszyńskiej Policji.

Podczas przeszukania znaleziono przy nim karty bankomatowe należące do rożnych osób oraz pieniądze. Okazało się, że godzinę wcześniej zatrzymany 45-letni obywatel Czech włamał się do dwóch szafek ubraniowych na terenie cieszyńskiego szpitala. Złodziej skradł dwa portfele, z których zabrał pieniądze i karty bankomatowe. Idąc z łupem ze szpitala w różnych miejscach miasta opróżniał zawartość portfeli. Śledczy zajmujący się sprawą ustalili, że mieszkaniec Frydka-Mistka tydzień wcześniej także okradł szafkę ubraniową na terenie szpitala. Sprawca skradł wówczas portfel z pieniędzmi i dokumentami. Poszkodowanych zostało wówczas dwóch pracowników. Za kradzieże z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia. Czech będzie sadzony przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

JB

źródło: OX.pl/policja
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: