Złodziej na wakacjach. Przyjechał na wczasy i... kradł

Ustrońscy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który dwukrotnie dopuścił się kradzieży metalowych elementów narzędzi budowlanych. Złodziej wpadł na gorącym uczynku. Mieszkaniec Sosnowca przyjechał do Ustronia na wczasy. W wolnym czasie dopuścił się kradzieży na kwotę prawie 5000 zł.

Wczoraj w południe kierownik firmy powiadomił policjantów z Komisariatu Policji w Ustroniu o kradzieży elementy narzędzi budowlanych. - Do kradzieży miało dojść w niedzielę na terenie rozbiórki budynku znajdującego się na obrzeżach miasta. Skradziono metalowe sworznie, łączniki, płyty itp. Straty oszacowano na 2600 zł. Policjanci pojechali na miejsce kradzieży i zauważyli młodego mężczyznę przygotowującego elementy do zabrania z terenu rozbiórki. Okazało się, że rabuś ponownie wrócił, aby ukraść kolejne elementy – informuje podkomisarz Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej Policji.

Przyłapany na gorącym uczynku 23-latek z Sosnowca trafił do policyjnego aresztu. - Przedmioty, które usiłował ukraść za drugim razem były warte ponad 2100 zł. Zajmujący się sprawą policjanci ustalili, że 23-letni sosnowiczanin przebywa w Ustroniu w jednym z domków letniskowych. Śledczy na terenie tej posesji odnaleźli pozostałe skradzione narzędzia – podaje rzecznik KPP Cieszyn.

Zatrzymany wkrótce usłyszy zarzuty, grozi mu do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

red.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją