Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zlikwidowano kolejną nielegalną rozlewnię alkoholu

W Cieszynie, w garażu na prywatnej posesji w jednym z osiedli domków jednorodzinnych, funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli ponad 500 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia.


Informacje o funkcjonowaniu nielegalnej rozlewni uzyskano w trakcie prowadzonych na obrzeżach Cieszyna kontroli drogowych. W jednym z zatrzymanych samochodów (volkswagen golf) ujawniono 45 litrów różnego rodzaju alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kierowca pojazdu, 41-letni mieszkaniec Podbeskidzia, stwierdził, że w alkohol pochodzący z nielegalnej produkcji zaopatrzył się w rozlewni w Cieszynie.
W wyniku przeszukania posesji należącej do 37-letniego mężczyzny, oprócz przygotowanego do sprzedaży alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zabezpieczono ponadto prawie 1000 pustych butelek z oryginalnymi etykietami, nowe nakrętki na butelki, substancje barwiące i smakowe do alkoholu. Były tam także puste pojemniki plastikowe, w których przywożono spirytus prawdopodobnie do produkcji wódek.
Wczoraj funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zlikwidowali także nielegalną rozlewnię alkoholu w Jastrzębiu Zdroju. W obydwóch przypadkach zabezpieczono łącznie blisko 1.400 litrów alkoholu o rynkowej wartości prawie 100.000 złotych.

źródło: Straż Graniczna
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: