Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zjazdy, zjazdy? Czas na Wisełków

Do Perły Beskidów można pojechać na wakacje, randkę, czy konkurs skoków narciarskich...Można tez zawitać na rodzinny zjazd. Najbliższy to zjazd Wisełków.
Wisła to nie tylko miejsce pełne turystów. Do Wisły jak do ojcowskiego domu zjeżdżają się rody. Byli już Poloczkowie i Polokowie, na górze Cieślar regularnie spotykają się Cieślarowie, swoje spotkanie miała tez rodzina Pilchów. Teraz czas na Wisełków.
 
–  Wisła stała się w ostatnich latach miejscem, gdzie spotykają się członkowie rodów - rodzin. Już w 1975 w czasie Telewizyjnego Banku Miast Wisła - Szczawnica spotkało się wielu Janów Cieślarów, potem podczas otwarcia Hotelu Gołębiewski Poloczkowie i Polokowie. Od 3 lat co roku w ostatni weekend maja na górze Cieślar 920 m.n.p.m, na granicy polsko-czeskiej spotykają się Cieślarowie z różnych stron świata. W zeszłym roku w Wiśle na polanie Pilchula spotkali się Pilchowie – wylicza Grażyna Pruska, prezes Towarzystwa Miłośników Wisły. 
Stąd pomysł na kolejny zjazd rodzinny. Tym razem Wisła połączy Wisełków. – W tym roku 20 września u źródeł Wisły przy potoku Wisełka w Czarnym, spotkają się Wisełkowie. W programie występy zespołów regionalnych, i myśliwskie jadło. Serdecznie w imieniu Komitetu Organizacyjnego na to spotkanie wszystkich zapraszamy – dodaje Grażyna Pruska. 
 
Przygotowania do zjazdu można śledzić już na facebooku, gdzie powstała specjalna grupa zjazdu
 
DK
źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: