Zima znowu wraca

Kilka dni na plusie, nie oznaczają, że zima jeszcze nie powiedziała ostatniego zdania. Mrozy, które nawiedziły nas na przełomie lutego i marca, znowu powracają.

Wiosenna pogoda, którą od kilku dni mieliśmy w całej Polsce, znowu zmieni szatę na zimową. Dzisiaj deszcz a niebawem śnieg, to nas czeka już za kilka godzin . Jak informuje IMGW-PIB - Znad Morza Barentsa napłynie mroźne arktyczne powietrze. Na północy i północnym wschodzie kraju zacznie padać śnieg, temperatura znacznie obniży się. W sobotę i niedzielę powróci prawdziwa zima. Mroźne powietrze dotrze do nas znad Syberii. W nocy w województwach północno-wschodnich i w kotlinach górskich temperatura spadnie poniżej -10°C, na pozostałym obszarze kraju mróz będzie trochę lżejszy.

Jak przewidują meteorolodzy, ujemna temperatura powietrza utrzymywać się będzie także w ciągu dnia, tylko na północnym zachodzie temperatura maksymalna nieznacznie przekroczy 0°C. W całym kraju wystąpią opady śniegu, miejscami, szczególnie na południu, mogą one być intensywne. Silny i porywisty północny wiatr potęgować będzie odczucie chłodu. Jutro i w niedzielę wiatr ma wiać z prędkością 50-90 km/h.

IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia dla obszaru Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Jak czytamy w informacji: Wieczorem i początkowo w nocy spadek temperatury poniżej 0°C spowoduje zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna w nocy od -6°C do -3°C, przy gruncie od -8°C do -6°C. Ujemna temperatura powietrza utrzymywać się będzie przez kolejne dni. Mogą również wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne.

Red.

źródło: ox.pl/IMGW-PIB
dodał: JB

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-17 07:32:41
wranek: PiS uchwalił, że jeszcze ma być zima , bo jeszcze nie wymarzły wszystkie lemingi z gorszego sortu.
2018-03-17 12:47:49
funmark: wranek: Przedawkowałeś TVN i Wyborczą :).
2018-03-17 13:35:55
luki1905: dokładnie WRANEK: TVN ci zrobił z mózgu mizerię :)
2018-03-17 16:17:50
skuter66: PIS jeszcze długo będzie rządził, nie jedna zima minie.
2018-03-17 16:28:21
spitfire: skuter66, jesteś idiota, ty jeszcze nic mądrego tutaj nie napisałeś.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją