Warsztaty wielkanocne w Bawialni

W czwartek (15.03) Klub Bawialnia oraz Pracownia Językowa w Cieszynie zorganizowały warsztaty dla rodziców z dziećmi, dotyczące zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W czasie trwania wydarzenia dzieci miały okazję zarówno poćwiczyć swoje zdolności manualne, podczas zajęć plastycznych, jak i dać upust rozpierającej ich energii w czasie gier i zabaw.

Bawialnia to klub działający w Cieszynie od kilku lat. Jego założeniem jest stworzenie miejsca, w którym będą mogli spotykać się rodzice z dziećmi w czasie wspólnych warsztatów, gier i zabaw. Organizowane są zarówno warsztaty i zajęcia ruchowe dla dzieci, jak i specjalne spotkania dla rodziców, w czasie których kobiety mogą na przykład spotkać się w czasie kiermaszu ubrań, czyli tzw. wietrzenia szafy, bądź też razem podjąć działania charytatywne.

Zajęcia rozpoczęły się o godzinie 17 i wzięło w nich udział kilkanaścioro dzieci wraz z rodzicami. Całość rozpoczęła się od wspólnego sadzenia rzeżuchy – tradycyjnej wielkanocnej rośliny. W wielu domach do dziś przygotowuje się tak zwaną łączkę, czyli zielone pole rzeżuchy. W czasie warsztatów dzieci miały okazję dowiedzieć się jak prawidłowo ją wysiać oraz kiedy można zacząć ją dodawać na przykład do kanapek.

Następnie dzieci zostały zaproszone do sali gimnastycznej, gdzie miały okazję dać upust rozpierającej ich energii między innymi w czasie naśladowania skoków wielkanocnego zajączka oraz w czasie slalomu z jajkiem na łyżeczce. W ten sposób ruch pozytywnie wpływał również na rozwój ich koordynacji.

Ostatnią i zarazem najdłuższą częścią warsztatów była część plastyczna – dzieci będą miały okazję przygotować specjalne uszy zajączka. Zajęcia będą polegały na wycinaniu z szablonów określonych wzorów i ich ozdabianiu. Uszy zająca są dosyć prostą wycinanką, jednak mamy też wzory bardziej zaawansowane, składające się z dużej ilości, często małych elementów – poinformowała jedna z prowadzących.

Na zakończenie dzieci mogły wspólnie podziwiać efekty swojej pracy (oczywiście uzyskanej z pomocą rodziców, którzy również mieli okazję pochwalić się zdolnościami plastycznymi). Zasadzoną rzeżuchę (wraz z instrukcjami, w jaki sposób ją odpowiednio pielęgnować) mogły zabrać do domu, aby dodać do codziennych posiłków dodatkową dawkę witamin oraz nauczyć się dbać o rośliny. 

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-16 13:59:35
hanbes: No i super, w końcu dzieci to nasza przeszłość. Inicjatywa godna pochwały...
2018-03-19 14:43:11
zielony_kamyczek: Super było :) Dzieciaki zachwycone :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją