Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ziemniaki wspierają Ekozofię

150 kg ziemniaków i kilkanaście godzin ich obierania. Potem tarcie, przyprawianie, mieszanie i gotowe. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie zaprosiło wczoraj wszystkich na tradycyjne placki ziemniaczane z blachy.

To już kolejna taka akcja. Podopieczni wraz z wychowawcami cieszyńskiego PSOUU uwijali się jak w ukropie, bo dzień był ciepły, a blacha gorąca. Kolejka chętnych w porze obiadowej na danie z placków ciągle rosła. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Serwujemy placki suche, z cukrem, ze śmietaną i z wyrzoskami. Ja najbardziej lubię te ze śmietaną – powiedziała nam podczas akcji Aneta Markuzel, opiekun w Stowarzyszeniu. Aby trafić przez żołądek do serc Cieszyniaków wykorzystano 150 kg ziemniaków, 8 kg mąki, 15 kg cebuli, 50 jajek i 30 kg wyrzosków. Cały wysiłek po to by zebrać pieniądze na rzecz budowy Centrum Kształcenia i Wymiany Doświadczeń „Ekozofia Niepełnosprawnych”

Z tych środków finansowych pokrywamy między innymi pracę architektów, którzy kończą właśnie projektowanie działki z zameczkiem i mam nadzieję, że w tym roku uda się nam uzyskać pozwolenie na budowę – dodał rzecznik Stowarzyszenia Rafał Guzowski

Akcja się udała, a organizatorzy są zadowoleni, bo udało się zebrać ponad 2,4 tys. zł. Centrum Kształcenia i Wymiany Doświadczeń „Ekozofia Niepełnosprawnych” to pierwszy w Polsce projekt, który łączy edukację, rehabilitację, terapię i zatrudnienie osób niepełnosprawnych z ekologią.  

HBB

źródło: ox.pl
dodał: HBB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: