Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zielone światło dla Trzyńca

Bez udziału publiczności, ale w końcu zagrają o ligowe punkty. Hokeiści HC Ocelari Trinec przystąpili do ostatniego spotkania Tipsport Extraligi pod koniec września, ale być może rozgrywki zostaną wznowione już od najbliższej niedzieli.

Najwyższe klasy rozgrywkowe u naszych południowych sąsiadów otrzymały zielone światło od rządu. Warunkiem będzie przeprowadzanie testów na obecność koronawirusa przed każdym spotkaniem. Na razie nie wiadomo, ile osób będzie mogło przebywać w hali – każda dyscyplina będzie miała wyznaczony limit – ale z pewnością mecze będą rozgrywane bez udziału publiczności.

Póki co nie została podana oficjalna data, kiedy rozgrywki mają zostać wznowione, ale w kuluarach spekuluje się, że być może już w najbliższą niedzielę zostaną rozegrane spotkania w ramach Tipsport Extraligi.

- Być może już w niedzielę uda się rozegrać pierwsze mecze. Zostało kilka dni do wznowienia rozgrywek i to by miało wystarczyć. Będziemy brać pod uwagę opinię klubów. Część zespołów w czasie pauzy trenowała, a poniektóre nie – przyznał Tomas Kral, stojący na czele czeskiego hokeja na lodzie.

Przypomnijmy, że niektóre zespoły przygotowywały się do wznowienia rozgrywek w naszym kraju. Hokeistów z Trzyńca gościliśmy w Cieszynie (pisaliśmy tutaj), Vitkovice trenowały w Jastrzębiu-Zdroju, a Pardubice urządziły sobie kilkudniowy obóz w Świdnicy.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: