Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zielona energia w Ratuszu

Już 18 sierpnia w sali sesyjnej cieszyńskiego Ratusza odbędą się bezpłatne warsztaty, których głównym przesłaniem będzie zwrócenie uwagi na korzyści wynikające z zastosowania odnawialnych źródeł energii.

Bezpłatne warsztaty dla 20-osobowej grupy uczestników poprowadzi Dariusz Gazurek, absolwent Politechniki Krakowskiej, Wydziału Inżynierii Środowiska, ze specjalizacją urządzenia cieplne zdrowotne i ochrony powietrza, oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Prowadzący warsztaty od 15 lat zajmuje się branżą chłodnictwa, klimatyzacji i techniki grzewczej. Jest trenerem współpracującym z Fundacją Wspierania Inicjatyw Ekologicznych w Krakowie i prowadzi szkolenia i prezentacje z zakresu odnawialnych źródeł energii.

- Warsztaty, które w cieszyńskim Ratuszu odbywają się po raz pierwszy, skierowane zostały do 20-osobowej grupy osób. Do udziału zaproszeni zostali przedstawiciele biznesu i samorządów, grup decyzyjnych w zakresie planowania i strategii rozwoju gmin, właścicieli gospodarstw ekologicznych i osoby zainteresowane – wyjaśnia Anna Kańska-Górniak z Działu Przedsiębiorczości w Zamku Cieszyn.

Zielona energia to już nie kwestia mody, a konieczność...- czytamy na Facebooku. Warsztaty pokazały, że zainteresowanie tematyką jest spore. Zgłoszenia do 20-osobowej grupy uczestników dobiegają końca.

- Warsztaty mają na celu dotarcie do odbiorców i spopularyzowanie informacji na temat odnawialnych źródeł energii – dodaje Anna Kańska-Górniak - Ważne jest uczulenie społeczeństwa na konieczność rozwoju nowych technologii przyjaznych środowisku oraz przekazanie korzyści wynikających z ich zastosowania.

Podczas warsztatów omówione zostaną technologie pozyskiwania i przetwarzania odnawialnych źródeł energii. Podkreślone zostaną także zalety oraz wady poszczególnych rozwiązań.

Wykorzystanie bioenergii, energia wiatru i energia wody, energetyka geotermalna i pompy ciepła oraz energetyka słoneczna: kolektory słoneczne i fotowoltaika – to tylko niektóre z tematów, które zostaną podjęte podczas sierpniowego spotkania w cieszyńskim Ratuszu. Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma dyplom oraz pakiet edukacyjny zawierający prezentację multimedialną, która pozwoli na rozpowszechnianie informacji dotyczących wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: