Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

"Zieja Rally Team" - rajdowcy Stela

Zespół "Zieja Rally Team" powstał pod koniec sezonu 2018. W jego skład weszli: Łukasz Zieja - kierowca, Andrzej Mrowczyk - pilot, natomiast Kordian Ochocki, Robert Pydych, Wojtek Grzybek, Krzysiek Klimek i Grzegorz Fujcik - to osoby odpowiedzialne za obsługę techniczną oraz medialną zespołu. "Zieja Rally Team" tworzy również samochód Fiat Seicento Sporting 1108 cm3, co przekłada się na 93 konie pod maską.

 

Początkowo, nie wiadomo na ile rajdów będzie stać zespół, ale z pomocą partnerów: Pizza Bella, Ryszard Cienciała Protection Services, Kania Finanse oraz mototrends.pl udało się wystartować w dwóch ostatnich rajdach sezonu, jakimi były: SKJS Cieszyńska Barbórka 2018 oraz 6 runda Rajdowego Pucharu Śląska (RPŚ) EL-INSTAL Rajd o Puchar Wójta Gminy Hażlach.

Co o sobie mówi załoga?

Łukasz Zieja - kierowca: "Moja przygoda z rajdami rozpoczęła się już od najmłodszych lat, gdyż to przez moją miejscowość (Hażlach) bardzo często odbywały się dwa rajdy: Rajd Wisły oraz Rajd Cieszyńskiej Barbórki. Byłem wręcz skazany na wchłonięcie benzyny w żyły (śmiech). Mój pierwszy start zaliczyłem w wieku 17 lat, siadając na prawy fotel małego życzliwego Fiacika 126p prowadzonego przez Patryka Wigłasza. Po ukończeniu osiemnastego roku życia i zdaniu prawa jazdy wypożyczyłem fiata 126p od Patryka Wigłasza i po raz pierwszy wystartowałem jako kierowca. Był to dla mnie niezapomniany ARS Rybnik, który obfitował w wiele przygód.

Sezon 2018 polegał na maksymalnym zebraniu doświadczenia na lewym fotelu, przejechaniu wielu kilometrów oesowych i ukończeniu wszystkich zaplanowanych rajdów, których było sześć. Początek sezonu 2018 za kierownicą Fiata Seicento to wsparcie z prawego fotela w osobach Kordiana Ochockiego, a później Roberta Pydycha. Gdy nadeszła końcówka sezonu, powstał pomysł bardziej profesjonalnego podejścia do startów i został założony zespół "Zieja Rally Team", na ten moment planujemy wspólne starty na cały sezon 2019.

Chciałem bardzo podziękować za wsparcie swojej rodzinie, przyjaciołom, zespołowi, który robi ogrom pracy, aby w startach i poza nimi wszystko było zawsze zapięte na ostatni guzik. Bardzo duże wyrazy podziękowań muszę zwrócić do naszych partnerów, bez których by nas nie było: Pizza Bella, Ryszard Cienciała Protection Services, Kania Finanse oraz mototrends.pl."

Andrzej Mrowczyk - pilot: "Moje zainteresowania rajdami również zaczynają się od najmłodszych lat. Z początku jako młody chłopak oglądałem po dwa rajdy na rok, ale z upływem czasu zacząłem ich coraz więcej kolekcjonować, aż zacząłem zajmować się fotografowaniem samochodów rajdowych jak i samych rajdów oraz umieszczać zdjęcia w Internecie i pisać materiały do lokalnej prasy. Były lata, że byłem w stanie zaliczyć nawet około 30 w ciągu roku.

Mój debiut w samochodzie rajdowym odnotowałem właśnie u Łukasza w Fiacie Seicento Sporting na SKJS Rajd Cieszyńska Barbórka 2018, a drugi start to 6 runda Rajdowego Pucharu Śląska EL-INSTAL o Puchar Wójta Gminy Hażlach. Dwa starty bardzo nas zgrały, a przejechane kilometry jeszcze bardziej upewniły o pozostaniu w dłuższej współpracy na sezon 2019.
Również chciałem podziękować za wsparcie rodziny - żonie Jolancie oraz dzieciom. Dziękuję przyjaciołom za ciepłe słowa wsparcia oraz kibicowanie. Dziękuję kibicom, ale i partnerom naszego zespołu, bo bez nich nie było by nas. Duże ukłony kieruję za zaufanie mojej osobie dla Łukasza oraz całego zespołu Zieja Rally Team."

Jacek Porzycki

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: