Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zgłoszenia do końca marca!

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) konsekwentnie realizuje działania na rzecz tego, by polityka prorodzinna była sprawą szerokiej koalicji, nie tylko rządu, organizacji pozarządowych ale też samorządów. Do gmin, które realizują lokalną politykę prorodzinną. np.: finansują z własnego budżetu jednorazowe wypłaty z tytułu urodzenia dziecka, tzw. becikowe bądź stosują ulgi w opłatach za odbiór odpadów komunalnych dla rodzin z dziećmi, lub wspierają rozwój mieszkalnictwa dla rodzin MRiPS kieruje konkurs „Samorząd PRO FAMILIA 2021”.

 „Znajdźmy miejsce w Polsce, gdzie rodzinom żyje się najlepiej!” – to hasło przewodnie konkursu, który ma na celu docenienie oraz nagrodzenie samorządów współtworzących optymalne warunki do funkcjonowania rodzin. Laureaci konkursu otrzymają tytuł SAMORZĄD PRO FAMILIA z możliwością posługiwania się taką pieczęcią również w materiałach promocyjnych. Tytułem będzie mogło posługiwać się tylko 5 samorządów w całej Polsce!

- W każdym województwie to właśnie samorządy i samorządowcy są najbliżej rodzin. Tam, w małych ojczyznach mają oni swoje szkoły, przychodnie, żłobki, boiska. Władze samorządowe najlepiej znają ich bolączki i mogą prowadzić politykę pomagającą im sobie z nimi radzić. Niektóre samorządy realizują to zadanie w sposób znakomity, poszukując dostępnych narzędzi, pozyskując środki finansowe z programów rządowych i tworząc infrastrukturę służącą wszystkim mieszkańcom. Warto by te osiągnięcia zostały dostrzeżone. Mając świadomość znaczenia działań samorządów, pragnę docenić, nagradzać i promować te z nich, które tworzą optymalne warunki do funkcjonowania rodzin. Temu służy konkurs Samorząd Pro Familia – mówi Marlena Maląg Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Formularz zgłoszeniowy uzupełnia ankieta, w której samorządy odpowiadają na pytania dotyczące m.in. nakładów budżetowych na politykę rodzinną, korzystania z rządowych programów skierowanych do rodzin, przyznawanych we własnym zakresie uprawnień czy stypendiów.

Tytuł będzie przyznawany w 5 kategoriach:
1) Gmina wiejska.
2) Gmina miejsko-wiejska.
3) Gmina miejska do 20 tys. mieszkańców.
4) Gmina miejska od 20 tys. do 100 tys. mieszkańców.
5) Gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców.

Szczegółowe informacje wraz z Regulaminem, Formularzem zgłoszeniowym i Ankietą są pod adresem: https://www.gov.pl/rodzina/samorzad-pro-familia-2021

Może również Gminy powiatu cieszyńskiego spróbują powalczyć właśnie o tytuł „Samorząd PRO FAMILIA 2021”. Termin nadsyłania zgłoszeń kończy się 31 marca 2021 r., a więc trochę czasu jeszcze pozostało.

AK, MRiPS

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: