Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zgłoś swoje obawy

Za kilka godzin rozpoczynają się upragnione ferie zimowe. W tym czasie wiele dzieci wyjeżdża do rodziny, lub bierze udział w zimowiskach na których organizowane są mniejsze lub większe „wypady” po okolicy. Pamiętajmy, że troski nigdy za wiele, więc jeśli nie jesteśmy pewni przewoźnika, który ma dowieźć nasze dziecko na miejsce, poprośmy policjantów o sprawdzenie samochodu, którym będzie podróżować nasza pociecha. 

Organizator wyjazdu lub opiekun może poprosić o kontrolę autobusu przed wyjazdem. - W tym celu właściwa osoba, z wyprzedzeniem, powinna skontaktować się z dyżurnym komendy lub osobą odpowiedzialną ze strony policji za przeprowadzenie kontroli i ustalić godzinę i miejsce, gdzie będzie przeprowadzona kontrola - informuje Mariusz Białoń rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

W Cieszynie miejscem kontroli autokarów będzie teren stacji diagnostycznej przy ulicy Bielskiej 140, tel. 33 8521030

W trakcie działań pod kryptonimem „Ferie 2011” policjanci ruchu drogowego kontrolować będą trzeźwość kierowców, czas pracy i odpoczynku, stan techniczny autokarów przewożących dzieci oraz dokumenty potwierdzające legalność prowadzonych przewozów.

- Musimy zdać sobie sprawę z tego, że wiele zależy od nas rodziców i opiekunów. Ważne, żeby reagować kiedy pojawia się jakakolwiek wątpliwość – mówi Joanna Broda, mama 12-letniej Eweliny, która w przeszłości zgłosiła swoje obawy dotyczące złego stanu pojazdu, którym klasa córki miała udać się na szkolną wycieczkę. - Pamiętam, że początkowo inni rodzice mieli mi za złe, że opóźniam wyjazd dzieci informując odpowiednie organy o swoich podejrzeniach. W efekcie klasa wyruszyła z opóźnieniem, ale w bezpiecznych warunkach, nowo podstawionym autokarem.

Policja apeluje więc o rozwagę, zróbmy wszystko, by nasze dzieci cale i zdrowe wróciły do szkolnych ławek.- Okres ferii zimowych charakteryzuje się wzrostem ilości przemieszczających się po drogach pojazdów w szczególności przewożących autobusami dzieci i młodzież. Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego w czasie dojazdu do miejsc wypoczynku zimowego, jak również w trakcie powrotów i pobytu w miejscowościach wypoczynkowych, to główne zadania dla śląskich stróżów prawa – podkreśla rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: