Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zginął górnik

To już 5. wypadek w czeskiej spółce OKD. Dziś w nocy (4 października) w Karwinie zginał górnik. Czeska kopalnia jest pracodawcą m.in. wielu mieszkańców z naszego regionu. Czeskie służby nie podały jednak informacji jakiej narodowości była ofiara tego nieszczęśliwego wypadku.

Dzisiejszej nocy (4 października 2011) w kopalni w Karwnie zasypało górnika. 23-letni mężczyzna zginął na miejscu. W tym roku to już piąty śmiertelny wypadek, w ubiegłym, 2010 roku na terenie czeskich kopalń w Karwinie zginęło trzech górników. 

Do tragedii doszło kilka minut po północny na terenie kopalni Łazy, na głębokości 980 metrów pod ziemią – Podczas  pracy przy ścianie nagle doszło do oderwania skały, która śmiertelnie zraniła pracownika kopalni. Na pewno przyczyną wypadku nie było tąpnięcie ani wybuch gazu.* – powiedział rzecznik prasowy kopalni Vladislav Sobol

Przyczyny tragedii wyjaśni specjalnie powołana komisja złożona z ekspertów górniczych oraz policji.

* W niedzielę 1 października doszło do trzęsienia ziemi, które było również odczuwalne  na terenach po polskiej stronie granicy. Jak się okazało dzień później, był to planowany odstrzał w czeskiej kopalni. Wstrząs odnotowało również Czeskie Centrum Sejsmograficzne w Ostrawie, które prowadzi stały monitoring,  publikując wyniki online [Zobacz]

 

OKD jest jedynym producentem węgla kamiennego w Republice Czeskiej. Prowadzi wydobycie w kopalniach głębinowych w południowej części Zagłębia Górnośląskiego – w rejonie ostrawsko - karwińskim. OKD zajmuje się poszukiwaniem, wydobyciem, obróbką, uszlachetnianiem i sprzedażą węgla kamiennego z niską zawartością siarki i innych domieszek. Taki węgiel staje się potem odpowiednim paliwem, możliwym do zużycia przy koksowaniu, w przemyśle chemicznym i innych dziedzinach.
źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: