Zespół Szkół Budowlanych w zielonych kolorach

Dzień Świętego Patryka to irlandzkie święto narodowe obchodzone 17 marca. Cieszyn, a dokładnie Zespół Szkół Budowlanych również pamięta o patronie Irlandii i już od dobrych kilku lat organizuje m.in. zielony korowód.

Dzień Świętego Patryka już jutro (17.03). Ponieważ przypada w sobotę Zespół Szkół Budowlanych dzisiaj (16.03) świętował ten dzień. Od dobrych kilku lat obchodzimy Dzień Świętego Patryka. Upowszechniamy w ten sposób kulturę i obyczaje krajów angielskiego obszaru językowego. Chodzi o to, aby uczniowie zapoznali się z obyczajami tychże krajów. Akurat św. Patryk jest takim wdzięcznym tematem dlatego, tak się do niego przyczepiliśmy – tłumaczy Barbara Klimas nauczycielka języka angielskiego w ZS Budowlanych w Cieszynie.

Jednym z punktów programu jest co roku konkurs talentów. Młodzież tańczy, śpiewa, rapuje, recytuje. Robi to co potrafi najlepiej, a trzeba przyznać, że mamy bardzo utalentowanych młodych ludzi – dodała Klimas. Dzień Świętego Patryka to również korowód wokół Rynku z zielonymi akcentami . W wydarzeniu tym biorą udział uczniowie z cieszyńskich szkół, a także m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego. W tym roku plany pokrzyżowała jednak deszczowa aura. Nie udało nam się zorganizować korowodu, a naszą ulubioną Belgijkę odtańczyliśmy na sali gimnastycznej – przyznała Klimas.

Zielony kolor tego dnia był mile widziany, tym bardziej, że kolor zielony ubrania chronił od pytania. Zielone były dekoracje, stroje, a nawet ciasta.

 

MSZ 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-17 06:32:22
wodz dziewieciu niedzwiedzi: Hmm ciekawe jak byla zbiorka na wielka orkiestre sw pomocy to ja jakos nikogo nie widzialem z korowodem aby spacerowal w cieszynie aby pomoc ! a tu jakies irlandzkie sw i prosze !jednak z tego co widze ze najlepiej to na hallowen by pasowalo !
2018-03-17 10:06:34
Bo-lek: Brawo ZSB, tak trzymać.
2018-03-17 17:59:52
Nedzasz_Cn: Skandalem jest, że starosta uczestniczy w czymś co popiera dyrektor, w sytuacji kiedy Irlandia neguje nasza praworządność i nie szanuje nas ,my hołbimy irlandzkie tradycje... Paranoja
2018-03-17 19:22:22
krzysztof.mm: załgana pisizna już się gubi w tej swojej obłudzie
2018-03-17 19:55:22
krokusik: Dziwicie się? Pewnie z ambony toruńskiej nie było ogłoszone kto ma co robić i pogubiły się sieroty. Nie walczcie z wszystkimi krzyczy napoleon z dziobem. Ale jak tu kufa znaleźć sojusznika? W lewo wróg, w prawo wróg, na południe Czechy (łapy podniosą w górę, czyli wróg), na północ? Bez sensu. Z Amerykanami na pieńku, Izrael (chodzi mi o Mosad) zatarg. Pozostaje San Eskobar. Możemy dalej żartować.
2018-03-18 18:21:40
mirekozdon: lepsze to niż maszerujący w bielsku PISowcy radni ręka w rękę z ONRem i falanga na stronach powiatu cieszyńskiego<br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją