Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zespół Regionalny „Istebna” w Indiach i Nepalu

Kolejna niezwykła przygoda za nimi. Niedawno informowaliśmy na łamach naszego portalu o wizycie Zespołu Regionalnego „Istebna” w Wietnamie i Chinach. W tym miesiącu wrócili z Indii i Nepalu.

W dniach od 27 października do 4 listopada 2019 roku na zaproszenie Ambasady RP w New Delhi oraz Honorowego Konsulatu Generalnego RP w Katmandu Zespół Regionalny „Istebna” przebywał w Indiach i Nepalu. Jak wspomina Kierownik Zespołu Maria Motyka ta niezwykła wyprawa rozpoczęła się od przylotu do Delhi – stolicy Indii, gdzie spędzili kilka dni. W tym czasie odbył się jeden z koncertów Zespołu.

Dzięki uprzejmości ambasadora RP Adama Burakowskiego mogliśmy zaprezentować tradycyjne tańce i pieśni z regionu Trójwsi Beskidzkiej właśnie na terenie ambasady. Niezwykłe było również wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Polacy mieszkający w Delhi, turyści, a także wiele innych osób – mówi Motyka.

Zespół odwiedził także Nepal. Dzięki uprzejmości Honorowego Konsula Generalnego RP w Katmandu mogliśmy wystąpić podczas niezwykłych uroczystości jakimi były  60 rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych Polski z Nepalem, a także 30 rocznica śmierci polskiego himalaisty Jerzego Kukuczki. Wśród ważnych osobistości, które wzięły udział w tych wydarzeniach byli m.in.  ambasador RP w New Delhi – Adam Burakowski, Honorowy Konsul Generalny RP w Kathmandu – Lokmanya Golchha, a także viceprezydent Nepalu, ministrowie oraz wielu innych. Było to dla nas wielkim wyróżnieniem móc zaprezentować niezwykłe dziedzictwo Trójwsi Beskidzkiej w Azji Południowej podczas tych ważnych uroczystości. Piękna wyprawa do Indii i Nepalu na pewno pozostanie w naszej pamięci na zawsze. – wspomina Motyka.

Wyprawa Zespołu Regionalnego „Istebna” do krajów Azji Południowej odbyła się dzięki wsparciu sponsorów. Wśród których znaleźli się:  Gmina Istebna, Starostwo Powiatowe w Cieszynie, Nadleśnictwo Wisła, Drewnostyl, Willa Zaolzie.

 

Czytaj również:  Górale w Wietnamie i Chinach

 

MSZ/ mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-14 23:15:41
krzysztof.nn: dzięki uprzejmości PiS-owskich ambasad, dzięki n a s z y m podatkom, no i rzecz jasna dzięki "Istebnej wolnej od LGBT" - tak trzymać, komuna też miała swoich zaufanych beneficjentów, dziś mówią o nich... no, n i e n a j l e p i e j mówią
2019-11-15 07:18:30
tom lem: ... nie mów.
2019-11-15 16:51:31
koszor: krzysztof jak ci je żol, to sie zapisz do nich. Public relations jak znalalos by z tobą mieli. Ale jak żeś je taki tęczowy ciepluszek, to nie wiym czy by cie tam chcieli.
2019-11-15 20:12:30
krzysztof.nn: papież Franciszek: "Nie przypadkiem pojawiają na nowo emblematy i działania typowe dla nazizmu. Przyznam się wam, że kiedy słyszę niektóre przemówienia stróżów porządku czy rządzących, to przychodzą mi na myśl przemówienia Hitlera w 1934 i 1936 r. Dzieje się to dzisiaj. Są to działania typowe, które, wraz z prześladowaniem Żydów, Cyganów i osób o orientacji homoseksualnej, stanowią negatywny par excellence wzorzec kultury odrzucenia i nienawiści. Tak robiono wtedy i dziś się to odradza. Trzeba czuwać zarówno w środowisku obywatelskim, jak i kościelnym, by uniknąć wszelkich kompromisów - oczywiście niezamierzonych - z tymi zwyrodnieniami"
2019-11-15 21:18:04
tom lem: ... no nie krzysztof.nn, rzecznikiem papieża Franciszka - śmiać się czy płakać, nad tym literatem?
2019-11-16 06:09:21
krzysztof.nn: z w y r o d n i e n i e - to określenia papieża doskonale opisuje zbiorowy przypadek i s t e b n i a ń s k i i objawiające się przy jego okazji pojedyncze patologie wśród czytelników ox
2019-11-16 13:44:35
tom lem: ☝ klasyczny przykład bełkotu ☝ klasycznego literata ☝
2019-11-16 16:41:27
krzysztof.nn: to się nazywa kreatywność wtórna, kolego - no cóż, nie każdemu bozia dała
2019-11-16 17:45:31
tom lem: ... niemożliwe , czujesz się ponad miarę obdarowany przez bozię;-), to nie jest przypadkiem bufonada(?)
2019-11-17 16:43:11
krzysztof.nn: konkretnie to ciebie
2019-11-17 16:43:53
krzysztof.nn: po macoszemu potraktowała ㋡
2019-11-19 07:47:21
Xilex: Krzysztof.nn na szczęście mamy w Polsce prawo głosu i możemy decydować w jakiej Istebnej żyjemy kolorowej od tęczowych szalików czy kolorowej od białych koszul i czerwonych bruclików całe szczęście że wybrano to drugie... A jeśli boli cię to że kultywujemy tradycje przodków staramy się chodzimy na próby staramy się promować bogate dziedzictwo kulturowe Istebnej i pokazujemy to na arenie międzynarodowej to twój problem jakieś maści na ból tyłka wetrzyj i nie czytaj artykułów o naszej działalności jeśli tak bardzo cię to szczypie... Pozdrawiam wszystkich z portalu ox.pl i wolnych ludzi z Trójwsi miłego dnia :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: