Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Górale w Wietnamie i Chinach

Grupa muzykantów, na co dzień związana z Zespołem Regionalnym „Istebna”, przez dwa tygodnie koncertowała w Azji Południowej. Muzycy wzięli udział w wielu prestiżowych imprezach promując Trójwieś Beskidzką. Na tym nie koniec wypraw. Już przygotowują się do kolejnej.

Ostatnie dwa tygodnie września były dla grupy muzyków z Trójwsi Beskidzkiej wyjątkowe, bo spędzili je w Azji Południowej. Azjatycką przygodę rozpoczęli w Chinach.  Na zaproszenie Konsulatu RP w Kantonie koncertowali w tym właśnie mieście oraz w Nanningu m.in. podczas wielobranżowych targów CHINA-ASEAN EXPO (CAEXPO).

To prestiżowa impreza, organizowana przez władze Chin, w której uczestniczą zarówno politycy i urzędnicy wysokiego szczebla, jak i przedstawiciele biznesu – przyznaje Maria Motyka kierownik Zespołu Regionalnego „Istebna”. Podróż do Chin to nie tylko praca. W wolnym czasie uczestnicy wyprawy zwiedzali i kosztowali lokalne przysmaki – zdradza kierowniczka Zespołu.

Drugi tydzień górale z Trójwsi Beskidzkiej spędzili w Wietnamie. Na zaproszenie tamtejszej Ambasady RP zagrali w dwóch największych miastach – Hanoi oraz Ho Chi Minh. Wyjątkowe dwa tygodnie spędzone w Chinach i Wietnamie zrobiły na nas ogromne wrażenie. Mieliśmy okazję poznać wielu ciekawych ludzi, skosztować niecodziennych specjałów kuchni zarówno chińskiej, jak i wietnamskiej oraz zobaczyć niezwykłe miejsca, o których nikt wcześniej nawet nie pomyślał. Niezwykła podróż naszej kapeli do Chin i Wietnamu na pewno pozostanie w pamięci na długo – podkreśla Maria Motyka.  

Na tym nie koniec podróżowania z muzyką. O Istebnej, góralach i śląsku cieszyńskim usłyszą również w Indiach i Nepalu. Jak się dowiedzieliśmy końcem października Zespół Regionalny „Istebna” w większym - 24 osobowym składzie wyrusza na kolejną niezwykłą wyprawę, tym razem właśnie do Indii i Nepalu m.in. aby uświetnić w Kathmandu obchody 30. rocznicy śmierci polskiego himalaisty Jerzego Kukuczki.

 

 MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-16 17:17:36
krzysztof.nn: tak bolszewicka władza tych co jej klaszczą nagradza
2019-10-16 19:21:16
koszor: Dużo złości w tobie, krzysztofie. Sprawie ci przyjemność, jak kogoś urazisz czy jaki masz cel? Pisałeś kiedyś, że lubisz w ogrodzie pracować. Ja też się tym lubię zajmować i jest przed zimą jeszcze trochę do zrobienia, więc może lepiej coś porobić niż ubliżać?
2019-10-16 19:47:37
donekT: Od kiedy w ChRL jest bolszewicka władza??? Przecież tam Maoiści (obecnie nazywający się Dengistami) rządzą, którzy w 1969 r. także ze względów ideologicznych starli się zbrojnie ze swymi towarzyszami z Moskwy. W obronie Maoistycznych Czerwonych Khmerów (perfidnych zbrodniarzy) zaatakowali również Wietnam. Jak można zauważyć, niektórzy powinni uzupełnić deficyty wiedzy. PS Ta MAOISTOWSKA i DENGISTOWSKA władza ChRL ufundowała pomnik GURU MARKSA w Trewirze, gdzie wespół z ELYTAMI UE świętowała rocznicę urodzin GURU MARKSA.
2019-10-16 19:50:35
donekT: Gratulacje dla wszystkich członków zespołu i osób współpracujących. Z pewnością jest to ogromna promocja regionu. Tak trzymać!
2019-10-16 20:11:01
krzysztof.nn: koszor, serdeczne dzięki za uważną lekturę moich postów, polecam się na przyszłość, to dobry wybór - a co do ogródka, wykopuję ostatnie selery i buraczki, selery kroję w plastry i suszę, trzymam w słoju w kuchni jako doskonały dodatek do wszelkich zup i nie tylko, buraczki na sałatki do słoiczków albo ugotowane i zmielone w zamrażarce, będą jak znalazł na zasmażane do obiadków - polecam i tobie ✍ a co do wyjazdów w egzotyczne kraje sponsorowanych przez władze, no chyba nawet ty nie masz wątpliwości, że mają one bezpośredni związek ze służalczymi postawami istebnioków wobec PiS i kościoła?...
2019-10-17 08:06:22
koszor: No to szacunek, bo widzę, że się znasz na rzeczy lepiej niż ja. Dodatkowo, jeśli sam coś wyhodujesz i dasz rodzinie, to masz pewność, że zjedzą coś zdrowego, czego nie ma na sklepowych półkach. A PiS i Kościół? Jestem prawicowy (chociaż nie interesuję się zbytnio polityką) i na polityków patrzę zawsze z dystansem. W Kościele też można znaleźć materialistów czy zboczeńców. To się nie zmieni do końca świata. Ale mimo ułomności ludzi Kościoła TY trwaj przy Bogu, Ty musisz świecić miłością i innych zachęcać. Przecież nawet pracując w ogrodzie można dostrzec dobroć Boga.
2019-10-17 09:24:39
demolkg: krzysztof.nn - co do finansowania tego typu wyjazdów, znając jedną osobę z zespołu śmiem stwierdzić, że nikt z Polski (a zwłaszcza Ty z podatków) grosza nie zapłacił za ich wyjazd. Zespół ten jest zapraszany często przez władze miasta do którego się udaje. Płacą im przelot, zakwaterowanie, wyżywienie. Kieszonkowe mają własne. To że ich zaprosili to też skutek ogromu pracy wcześniej wykonanej. Nie tylko trzeba umieć grać na instrumencie ale również trzeba byc nieco ogarniętym i wiedzieć gdzie zagadać. Zamiast dziękować, że ktoś w taki świetny sposób reprezentuje Polskę w tak odległych krainach (co może mieć tylko pozytywny skutek dla nas wszystkich, bo ktoś może uznać, że chętnie przejedzie się do kraju i finalnie zostawi u nas swoją kapustę) nie tylko sportem, ale również wartościami kulturowymi. Trzeba nadrabiać za rodakami, którzy niejednokrotnie raczej zrażają do siebie za grnicą niż nas godnie reprezentują. Więc zanim coś skrytykujesz zastanów się nad głębią tematu abstrahując od tego, że na pewno wiesz jak uprawiać pietruszkę.
2019-10-17 12:33:26
krzysztof.nn: demol - piszą jak wół, "na zaproszenie ambasady RP" - coś u ciebie nie tak ze zrozumieniem? - i nie trzeba być geniuszem intelektu by pojąć, że sponsorowanie górali z p i s o w s k i e j Istebnej i n a g o n k a na światowej sławy polskich artystów sprzeciwiających się bolszewickiej władzy to dwie zwrotki jednej i tej samej piosenki - no ale jedna najwyraźniej moherowe dyplomy nie wystarczą by to kumać
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: