Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Zenek” i nie tylko w cieszyńskim Piaście

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich miesiącach również w lutym cieszyńskie kino „Piast” przygotowało dla swoich widzów nowości filmowe wchodzące w tych dniach do kin. Wybraliśmy trzy filmy z propozycji "Piasta".

14 lutego na ekrany polskich kin wchodzi muzyczny film biograficzny „Zenek” w reżyserii Jana Hryniaka. Film oparty na życiorysie Zenona Martyniuka – króla disco polo.  Historia Zenka – skromnego chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie, by śpiewać i bawić tłumy. Śledzić będziemy jego drogę do ogromnego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi i ciężkiej pracy, przypłaconej często niemałymi wyrzeczeniami.  Emisja na dużym ekranie w cieszyńskim „Piaście” w dniach 14 – 27 lutego.

 

Do cieszyńskiego kina „Piast” w dniach 21 – 27 lutego zapraszamy całe rodziny na film Stephena Gaghana „DOKTOR DOLITTLE”. Doktor John Dolittle (Downey Jr.), słynny, choć ekscentryczny naukowiec oraz lekarz weterynarii żyjący w czasach wiktoriańskiej Anglii, wiedzie pustelniczy tryb życia otaczając się jedynie egzotycznymi zwierzętami.  Kiedy jednak młoda królowa zapada na śmiertelnie niebezpieczną chorobę, nieustraszony doktor wyrusza w pełną przygód podróż na mityczną wyspę, gdzie spodziewa się znaleźć dla niej lekarstwo. Podczas wyprawy Dolittle, obdarzony niepodrabialnym poczuciem humoru, będzie musiał się wykazać nie lada odwagą. Odkryje też wiele niezwykłych stworzeń i spotka się ze starymi wrogami...
W ekspedycji towarzyszyć mu będzie młody, pewny siebie uczeń (Harry Collett) oraz wesoła ferajna przyjaciół-zwierząt, w tym lękliwy goryl, entuzjastycznie nastawiona do świata kaczka, niezwykły duet składający się z cynicznego strusia i optymistycznego niedźwiedzia polarnego oraz prawdziwa twardzielka – papuga, najbardziej zaufana przyjaciółka Dolittle’a.

 Tydzień po premierze filmu „Zenek” wchodzi do kin kolejna polska produkcja – sensacyjny film akcji „BAD BOY” w reżyserii Patryka Vega. Co się dzieje, kiedy pasja przeradza się w fanatyzm, a klub piłkarski w nielegalny biznes?
Zobaczcie kulisy świata, w którym za faul nie dostaje się czerwonej kartki.  Patryk Vega, czołowy specjalista od kina sensacyjnego odkrywa najgłośniejsze patologie mające miejsce w polskich klubach piłkarskich.
Kiedy w grę wchodzi kobieta, nawet więzy krwi przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Przekonają się o tym dwaj bracia, których ścieżki życiowe rozeszły się dawno temu.
Piotr (Maciej Stuhr), starszy brat, został policjantem, z kolei dla Pawła (Antoni Królikowski), młodszego z braci, napady, kradzieże i narkotyki to styl życia i chleb powszedni. Jednak bezkarność mężczyzny uwikłanego w przynależność do kibicowskiego gangu Twardego (Piotr Stramowski) kończy się, kiedy za sprawą donosu ląduje w więzieniu. Piotr, doświadczony glina, postanawia wyciągnąć brata z celi, w czym wspiera go nowa dziewczyna Ola (Katarzyna Zawadzka), adwokatka znajdująca paragrafy na najtrudniejsze przypadki. Spotkanie tej trójki zainicjuje serię obfitujących w zwroty akcji wydarzeń... Ten film cieszyński „Piast” wyemituje w dniach od 21.02. (premiera ogólnopolska) do 01.03.Na te propozycje ale również na pozostałe filmy zapraszamy do cieszyńskiego „Piasta”. Więcej szczegółów na plakatach, na stronie internetowej kina oraz na facebooku.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-12 18:42:05
hanbes: Koniecznie będąc wzruszony artyzmem tego rodzaju muzyki muszę zobaczyć Zenka! Cudowny rodzaj sztuki popieranej przez inteligentów klasy panującej to wyższy rodzaj półki nieosiągalny dla ludzi gorszego sortu, kanalii i totalnej opozycji.... Ja-ro-sław! Ja-ro-sław! Ja-ro-sław! A tak przy okazji: a może by tak nakręcić jakąś epopeję o ascetycznym i charytatywnym życiu ojca Tadzia z Torunia..?
2020-02-12 19:27:40
krzysztofmn: pieprzyć Zenka, cóż się dziwić, że pisiacki glon akurat w takim pasztecie gustuje - problem ma kino Piast, bo dziś z takim repertuarem daleko nie zajedzie
2020-02-12 20:45:55
666: Nie liczy się ilość ( widzów ) a jakość. Ten od obrony pedofilów w sutannach i jego deszczowy pół mózg, pewnie obraz zaszczycą.
2020-02-13 04:01:56
krzysztofmn: swoją drogą to charakterystyczne, że fani konsekrowanych pedofilów to jednocześnie PiS-owskie kibolstwo i smakosze discopolo - jakaś taka skondensowana mutacja największego łajdactwa, absolutna depresja moralna plus wyrzępolona na gładko kora mózgowa, moim zdaniem produkty wcale nie uboczne kleszej w naszym kraju działalności, takie zgniłe wisienki na torcie tysiącletniej "chrystianizacji"
2020-02-13 08:12:48
tuluza: A Ty dalej na jedną nutę, człowieku nie potrafisz być normalny i każdy artykuł potrafisz zepsuć swoim jadem i pisaniem nie na temat !!! Wiem, że ustawa dezubekizacyjna pozbawiła Cię znacznej części emerytury i jesteś rozgoryczony !!! Może spróbuj się odwołać, albo chyć się jakiej dodatkowej roboty i wszystko wróci do normy, a my nie będziemy musieli czytać Twoich bredni !!! Tak było miło i normalnie bez Ciebie !!! Popraw się i trochę życzliwości !
2020-02-13 11:29:16
krzysztofmn: [na z daleka c u c h n ą c y m, dodam, torcie...]
2020-02-13 11:37:31
krzysztofmn: tuluza - wykazujesz klasyczne objawy nożyc odzywających się po uderzeniu w stół - co ci moge poradzić to zwolnij na chwilę, pochyl się nad sobą, nigdy nie jest za późno na wyznanie win i przyznanie się do błędów - pewnie w głębi swego jestestwa jesteś dobrym człowiekiem, więc módl się żarliwie do swego Pana o uwolnienie i przebaczenie, w końcu za ciebie też ponoć umierał
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: