Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

129 firm z niższym ZUS-em

Początkiem lutego Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził dodatkowe ulgi do składek opłacanych przez przedsiębiorców. Z tak zwanego "Małego ZUSu plus" skorzystało 129 firm z obszaru podlegającego pod cieszyński inspektorat.

Ulgi pojawiły się dzięki podwyższeniu maksymalnej kwoty przychodu, jaką płatnicy mogli uzyskać w poprzednim roku działalności. Nie wynosi ona już 67,5 tys. zł, a 120 tys. zł. Aby skorzystać z programu, należy wyrejestrować się z ubezpieczeń z aktualnym kodem tytułu ubezpieczenia, a zgłosić się do ZUS-u z nowym - szczegółowe informacje dostępne są tutaj: LINK. Termin upływa 2 marca.

Możliwość opłacania niższej składki jednak ma swoją cenę. - Ulgi w opłacaniu niższych składek to propozycja, a nie obowiązek. Przedsiębiorca może z nich skorzystać, ale nie musi. Ważne, by podjął tę decyzję świadomie, mając na uwadze to, że opłacanie niższych składek przełoży się w przyszłości na niższe świadczenia, w tym zasiłki chorobowe, opiekuńcze, renty, ale i emeryturę - mówi Beata Kopczyńska, rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: