Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Zemsta nietoperza” w cieszyńskim kinie „Piast”

Cieszyńskie kino „Piast” zaprasza 24 stycznia 2022 r. (poniedziałek) o godz. 19:00 na retransmisję operetki Johanna Straussa (syna) „Zemsta nietoperza“ z Wiener Staatsoper. Taka forma odbioru wydarzeń muzycznych na dużym ekranie jest coraz bardziej pokazywana w salach kinowych w Polsce ale i na całym świecie.

Legendarna Opera Wiedeńska prezentuje klasyczne wykonanie jednej z najsłynniejszych operetek świata: „Zemsty nietoperza” Johanna Straussa syna. Inscenizację tej legendarnej operetki, którą z pietyzmem wyreżyserował dla Opery Wiedeńskiej Otto Schenk, zarejestrowano na potrzeby kin w 2012 roku, a wcześniej wielokrotnie i w różnych obsadach pokazywano w austriackiej telewizji.

Tym roztańczonym i rozśpiewanym spektaklem dyryguje Franz Welser-Möst, jeden z najwybitniejszych dyrygentów operowych i operetkowych świata, który na co dzień współpracuje między innym z Festiwalem w Salzburgu. Prezentowany spektakl Opery Wiedeńskiej, jak głoszą krytycy, jest wzorcem wystawienia operetki. Trzy godziny świetnej zabawy przy dźwiękach walców, polek, czardaszy, galopów i marszy! Przepiękne dekoracje i kostiumy.
Zabawna intryga i szampański humor – to wszystko czeka na Was Drodzy Widzowie! Niechaj zabrzmi muzyka! To będzie wspaniały karnawałowy wieczór w kinie „Piast”!

Bilety w cenie 35 zł do nabycia w kasie kina przy Placu Ratuszowym 1 w Cieszynie. Wszystkich miłośników walców, polek, czardaszy zapraszamy na to wydarzenie.

AK, „Piast”

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: