Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zebrzydowice: Woda zdatna do spożycia po przegotowaniu

Mieszkańcy gminy Zebrzydowice mogą odetchnąć z ulgą Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Cieszynie w dniu dzisiejszym (05.10.2014) o godz. 12:00 wydał komunikat skierowany do odbiorców wody informujący o tym, że woda jest przydatna do spożycia po wcześniejszym przegotowaniu.

Przypomnijmy, że w piątek (03.10.2014) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Cieszynie wydał decyzję o zamknięciu Stacji Uzdatniania Wody Kończyce Małe ul Staropolska. W wodzie stwierdzono obecność  bakterii grupy coli oraz bakterii Escherichia coli, woda więc nie nadawała się do spożycia nawet po przegotowaniu ani nawet do mycia zębów. (Pisaliśmy: Zebrzydowice - woda z bakterią)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Cieszynie poinformował w niedzielę o godz. 12:00, że woda pochodząca z wodociągu zaopatrującego mieszkańców gm. Zebrzydowice (rejon: od ul. Zagrodowej w Kończycach Małych wzdłuż ul. Jagiellońskiej w Kończycach Małych oraz wzdłuż ul. Kochanowskiego w Zebrzydowicach do ronda), po podjęciu przez przedsiębiorcę wodociągowego działań naprawczych i przedstawieniu wyników z badań kontroli wewnętrznej, nadaje się do spożycia przez ludzi po  przegotowaniu.

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: