Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zebrzydowice: woda zalała przejazd kolejowy, Wisła: niewiele brakuje do przekroczenia stanu alarmowego, Skoczów: Wisła wciąż przybiera.Przekroczenie stanu alarmowego. Stopień zagrożenia: 3 (w skali 3-stopniowej))

Wojewoda Śląski ogłasza pogotowie przeciwpowodziowe, przed dużą ilością opadów deszczu ostrzega też Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Czy grozi nam powódź?

Zobacz zdjęcia nadesłane przez użytkowników Portalu Śląska Cieszyńskiego ox.pl 

Zobacz cz. 2 Zdjęć nadesłanych przez użytkowników Portalu OX.PL

– Zgodnie z Zarządzeniem Wojewody Śląskiego dziś od godziny 22.00 na terenie powiatu cieszyńskiego oraz bielskiego, żywieckiego, pszczyńskiego, raciborskiego, wodzisławskiego oraz miasta Bielsko-Biała obowiązywać będzie pogotowie przeciwpowodziowe – podaje Starostwo Powiatowe w Cieszynie.

- Mamy wiele zgłoszeń i urwanie głowy, staramy sie jednak na bieżąco usuwać skutki długotrwałych deszczy i wypompowywać wodę - powiedział nam dyżurny Powiatowego Centrum Ratownictwa w Ustroniu. W całym powiecie jest kilka nieprzejezdnych dróg m. in. w Dębowcu, Zebrzydowicach i Pruchnej. 

( Pruchna ul. Lipowa pod woaduktem PKP, film nadesłał Punol)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała, że na drodze krajowej 81 w Skoczowie konieczne jest wyłączenie lewego pasa ruchu jezdni w kierunku Wisły, ponieważ tworzy się tam rozlewisko. 

 

 

(Olza w godz:13:30 okolice KACZYC   video: ANDRZEJ)

Zebrzydowice są zalane! Zalany jest przejazd pod wiaduktem. Ruch odbywa sie objazdem ul. Dworcową, kerują nim odpowiednie służby.  Urząd Gminy w Zebrzydowicach bedzie pełnił całodobowy dyżur. W razie potrzebnej pomocy uruchomiono specjalny telefon 32 4755102, tam można zgłosić potrzebę pomocy do sztabu kryzysowego. 

Intensywne opady deszczu, jak podaje Łukasz Harasymowicz, dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego mogą występować jeszcze przez dwa dni.

W nocy 15/16.05. i w dzień 16.05. poziom opadów będzie się mieścił od 30 do 50 mm. Lokalnie w rejonach górskich i podgórskich do 100 mm. W kolejną noc - 16/17.05. i w dzień 17.05 ma już być lepiej spadnie od 15 do 30 mm. Lokalnie w rejonach górskich i podgórskich do 50 mm.
Jak ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wystąpić mogą liczne podtopienia, zniszczenia zabudowań, dróg, mostów; duże trudności komunikacyjne a nawet zagrożenie życia.

Jak uspokaja Powiatowe Centrum Ratowniczo- Gaśnicze, do tej pory z powodu niesprzyjającej aury nie było interwencji. - Jesteśmy jednak w pełnej gotowości  - mówi mł. asp. Mateusz Mędrek.  Wisła  w rejonie Ustroń- Obłaziec przekroczyła stan ostrzegawczy  ma 220 cm do stanu alarmowego  230, brakuje jej tylko 10 cm, a przyrost wody wciągu minionej doby  to  33 cm.

Wysoki poziom Wisły jest również w Skoczowie, gdzie rzeka osiągnęła 197 cm. W ciągu minionej doby przybyło 23 cm, a stan alarmowy to  260  cm.

 


KOD

UWAGA! POKAŻ JAK WYGLĄDA STAN WÓD W TWOJEJ MIEJSCOWOŚCI! CZEKAMY NA ZDJĘCIA I FILMY! WYSYŁAJCIE NA: redakcja@ox.pl. Materiały umieścimy na stronie ox.pl, klubowiczom przyznamy dodatkową ilość punktów. 

 

Zebrzydowice i Marklowice Górne: 16 maja 2010 godzina 11:30 (wody przybywa w tempie ok 20cm/h)

(16:00, Dębowiec ul. Ogrodowa nadesłał kunrat)

Tak było 15 maja 2010 w godzinach południowych w Zebrzydowicach, woda zaczęła opadać, jednak to nie koniec deszczowych dni…


Zobacz zdjęcia nadesłane przez użytkowników Portalu Śląska Cieszyńskiego ox.pl
Zobacz cz. 2 Zdjęć nadesłanych przez użytkowników Portalu OX.PL

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: