Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zebrzydowice: Kolejne kamery będą nadzorować ulice, a internauci zobaczą sytuację na zamku 'na żywo'

W ogłoszonym wczoraj przetargu planuje się rozbudowę gminnego systemu monitoringu poprzez montaż 5 kamer. Nie zabraknie również popularnej ostatnio techniki przesyłu informacji live straming - każdy będzie mógł popatrzeć na aktualną sytuację na zamku w Zebrzydowicach.

Na terenie Gminy Zebrzydowice pojawi się jeszcze więcej kamer. Urząd Gminy właśnie ogłosił przetarg na rozbudowę istniejącego systemu monitoringu wizyjnego, który obejmował 11 świeżo wyremontowanych wiat autobusowych zlokalizowanych w centrach miejscowości [Przystanki świecą przykładem]. Czas pokazał, jak bardzo kamery są przydatne - zmalała częstotliwość dewastacji przestanków, a nawet udało się złapać poważnych przestępców, o czym pisaliśmy na naszym portalu miesiąc temu [Kamera monitoringu w Kończycach Małych zarejestrowała dzielenie łupu złodziei].

W ramach zadania Interaktywna „Gmina Zebrzydowice” wraz z poprawą bezpieczeństwa w miejscach publicznych ogłoszono wczoraj (15.07.2014) zamówienie publiczne, w którym planuje się rozbudowę już istniejącego gminnego systemu monitoringu. Usługa ma polegać na poszerzeniu systemu monitoringu wizyjnego o 5 kamer i zamontowaniu ich w następujących miejscach:
     – Zebrzydowice: zamek, amfiteatr oraz budynek Urzędu Gminy,
     – Kończyce Małe: zamek,
     – Kaczyce: szkoła.

Wszystkie nowe kamery mają pracować w najwyższej rozdzielczości FULLHD 1080p. Godnym uwagi pomysłem może również być plan umieszczenia strumienia obrazu z kamery na zamku w Zebrzydowicach na stronie internetowej Gminy: www.zebrzydowice.pl. Ze szczegółowym zakresem prac zapoznać się można na stronie Gminy Zebrzydowice.

(red)

źródło: ox.pl/ mat. pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: