Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przenosiny Dębowianki do... Pszczyny

Awansowały do II ligi, ale nie stać ich na grę w niej. Siatkarki UKS Dębowianka Dębowiec przenoszą się do Pszczyny. Kibice utalentowanych siatkarek z Dębowca mogą czuć się z jednej strony zawiedzeni, z drugiej szczęśliwi. Z jednej strony ich dziewczyny występować będą w Pszczynie, z drugiej zagrają w wymarzonej II lidze.

Nie tak dawno cieszyły się z awansu do II ligi [Zobacz: Awans siatkarek do II ligi (wideo) ]. Okazało się jednak, że II liga - z powodów finansowych - może uciec dziewczynom z Dębowca: - Pod wielkim znakiem zapytania stał występ drużyny z Dębowca w II lidze kobiet. Niestety nie udało się uzyskać wsparcia finansowego od władz lokalnych i prywatnych sponsorów na start w wyższej klasie rozgrywkowej. Ogromna pasja zawodniczek i Trenera, ich kilkuletnia praca i wielkie poświęcenie, nie zostały docenione w Powiecie Cieszyńskim. Z wielką przykrością musimy poinformować naszych wiernych kibiców, że w zbliżającym się sezonie nie będziemy mieli możliwości zaprezentowania się w II lidze centralnej „u siebie”, przed własną publicznością - informują na swoim profilu na FB Dębowianki.

Przed siatkarkami otworzyła się jednak inna możliwość i klub postanowił z niej skorzystać: - Bardzo cieszy nas fakt, że z propozycją wsparcia i umożliwienia występu w II lidze wystąpił zarząd pszczyńskiego klubu. W związku z porozumieniem się obu klubów i podpisaniu Umowy o wzajemnej współpracy pomiędzy PLKS Pszczyna i UKS Dębowianką Dębowiec nasz zespół w nadchodzącym sezonie będzie występował w rozgrywkach centralnych pod nazwą PLKS PSZCZYNA / UKS DĘBOWIANKA. Aktualnie obie strony ustalają szczegóły tego, jak będzie wyglądał ten przyszły sezon. O zmianach kadrowych będziemy informować już niedługo - czytamy na facebookowym profilu: -  MOCNO WIERZYMY, ŻE MIMO TAKIEGO ROZWOJU SYTUACJI, NASI KIBICE POZOSTANĄ Z NAMI! ZAPRASZAMY NA MECZE DO PSZCZYNY! Miejmy nadzieję, że w przyszłości otworzy się szansa na występ w II lidze „u siebie” - dodają siatkarki.

vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: