Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ze światłem na chandrę

Gorąca czekolada, dobry film, ruch na świeżym powietrzu - różne są sposoby na walkę z jesiennym przygnębieniem i apatią. W Cieszynie już od dziś (26.10.11) można skorzystać też ze sprawdzonej przez Skandynawów fototerapii.

Fototerapia to leczenie białym światłem, którego dobroczynne działanie jest od dawna uznane i stosowane w wielu krajach Europy. Zapobiega i pomaga w zwalczaniu depresji sezonowej (związanej z brakiem światła słonecznego). - Metoda ta pomaga zwalczać depresję sezonową, dodaje radości życia i przywraca motywację do działania,poprawia samopoczucie i efektywność pracy, zmniejsza apetyt na słodycze i węglowodany, poprawia koncentrację a przy tym jest całkowicie bezpieczna -  mówi Iwona Heller z firmy MANGOO hair & beauty, która udostępniła w Pasażu Grand przy ul. Głębokiej 25 w Cieszynie profesjonalną lampę do fototerapii. Będzie można tam, w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, za darmo skorzystać z zabiegów fototerapii.

Naświetlanie jest dostępne dla wszystkich: - Seanse mogą być polecane wszystkim osobom - niezależnie od wieku, także kobietom karmiących, kobietom w ciąży oraz osobom starszych i dzieciom, u których wystąpiły pierwsze oznaki depresji sezonowej (uczucie smutku i nieuzasadnione lęki, trudności ze skupieniem uwagi, ospałość i drażliwość,  nadmierny apetyt na słodycze, szybko wpadanie w gniew, brak motywacji do działania i wszystko wydaje się beznadziejne) - dodaje właścicielka MANGOO.

Naświetlanie najefektywniejsze jest 2 razy dziennie po 15-60minut.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: