Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Z pomocy korzysta niewielu

Wyprawka szkolna to spory wydatek dla rodziców. Co zrobić, żeby nie zrujnować naszych portfeli?

Szansą jest rządowy program „Wyprawka Szkolna” z którego wciąż korzysta niewiele osób. Dlaczego? - Procedura nie jest skomplikowana, może małe zainteresowanie wiąże się z brakiem informacji na ten temat. Ja sama też dopiero kilka dni temu dowiedziałam się, że mam taką możliwość, złożyłam odpowiedni wniosek i mam nadzieję, że uda mi się uzyskać pomoc - mówi Izabela Nowicka z Cieszyna, mama drugoklasisty.

Według stanu na koniec września liczba uczniów objętych programem na terenie Gminy Cieszyn wynosi 128. - Termin składania wniosków o dofinansowanie zakupu podręczników upływa 30 października, więc te liczby ulegną jeszcze zmianie – informuje portal ox.pl Edyta Subocz rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Z pomocy skorzystać mogą uczniowie, którzy rozpoczęli naukę w roku szkolnym 2011/2012 w klasach I-III szkoły podstawowej, klasach I-III szkoły muzycznej ogólnokształcącej I stopnia, klasie III gimnazjum, klasie III ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, III ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych lub w klasie VI ogólnokształcącej szkoły baletowej. Warunkiem jest dochód – nie przekraczający 351 złotych na członka rodziny.

Z pomocy mogą skorzystać również uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia szczególnego: dzieci słabo widzące, niesłyszące, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, bądź z niepełną sprawnością sprzężoną. 

Inną formą pomocy materialnej dla uczniów są stypendia szkolne (socjalne). - Termin składania wniosków upłynął dnia 15 września, lecz w uzasadnionych przypadkach pomoc jest udzielana także po upływie terminu – dodaje rzecznik UM w Cieszynie - Stypendium szkolne jest przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z procesem edukacyjnym dziecka np. na zakup podręczników, innych pomocy naukowych itp. Warunkiem przyznania pomocy w formie stypendium szkolnego jest spełnienie przez rodzinę ucznia tzw. kryterium dochodowego - dochód rodziny w przeliczeniu na jedną osobę nie może przekroczyć kwoty 351 zł.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: