Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ze smartfonem po Żabim Kraju

Żabi Kraj, czyli związany od setek lat z rybactwem obszar naszego regionu, będzie teraz można zwiedzać z telefonem w ręku. Aplikacja Ekomuzeum ''Żabi Kraj'' ma służyć jako mobilny przewodnik, ułatwiający poruszanie się po danym obszarze.

– Aplikacja mobilna Ekomuzeum „Żabi Kraj” ułatwia poznanie „żywego” dziedzictwa przyrodniczego, kulturalnego i historycznego Żabiego Kraju, który obejmuje swoim zasięgiem 7 gmin należących do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj”: Chybie, Dębowiec, Strumień, Skoczów, Zebrzydowice (powiat cieszyński), Goczałkowice-Zdrój oraz Pawłowice (powiat pszczyński) – mówią o aplikacji twórcy, AmistadMobile.pl. – Obszar objęty działaniem LGR już od XV wieku związany jest z rybactwem stawowym, a gatunkiem dominującym w hodowli od lat był i nadal jest karp. Doskonałe walory naturalne, unikatowe zasoby wodne, atrakcje turystyczne, liczne zabytki oraz dogodne położenie, sprawiają że obszar „Żabiego Kraju” jest jedną z perełek Polski południowej.

Ciekawą propozycją przewodnika po tych terenach może być aplikacja mobilna „Ekomuzeum Żabi Kraj”, która nie tylko wprowadza użytkownika w specyfikę regionu, ale jest też bazą zawierającą wiele informacji praktycznych. – Czytelna i dobrze skomponowana grafika, lista obiektów podzielonych na kategorie, najciekawsze trasy turystyczne i wydarzenia mogą być podstawą do przyjemnego spędzenia czasu w tych okolicach – zapewniają twórcy.

Dzięki aplikacji dowiesz się, gdzie można smacznie zjeść, nie tylko owianego sławą karpia, ale też skosztować innych regionalnych smakołyków. – Poznaj Żabi Kraj z mobilnym przewodnikiem, odwiedź uzdrowisko z wieloletnią tradycją, poznaj przyrodę, tradycję, sztukę i rzemiosło, a także posmakuj różnorodnych produktów, nie tylko ryb ale też miodu i wina, przejdź licznymi trasami Nordic Walking i poznaj niezwykłe zakątki dzięki trasom rowerowym. Zaglądnij do licznych Izb Regionalnych, które nie tylko gromadzą wspaniałe eksponaty, ale są też źródłem informacji o regionie, jego obyczajach i historii – zapraszają twórcy aplikacji. Co istotne, aplikacja wykorzystuje technologię GPS, pokazując pozycję użytkownika i lokalizacje obiektów. Działa zarówno w trybie online, jak i offline.

(red)

źródło: ox.pl/mat. pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: