Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zdrowie psychiczne dzieci – jak im pomóc?

Presja społeczna, lęk, brak akceptacji ze strony rówieśników – to tylko jedne z czynników, które prowadzą do rozwoju zaburzeń psychologicznych u dzieci. Jak pomóc dziecku? Kiedy reagować? - na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź podczas spotkania w Szpitalu Śląskim w Cieszynie, który zaprasza na spotkanie zarówno rodziców, jak i dziadków.

Szpital Śląski w Cieszynie przykłada dużą wagę do tematu zdrowia psychicznego, dlatego już 28 stycznia o godz. 16:00 zaprasza na spotkanie z ekspertką, mgr Agnieszką Czajkowską-Wendroff, która w kolejnym wykładzie z cyklu „Pro Salute” pochyli się nad problemami emocjonalnymi u dzieci.

- Każdy rodzic powinien pamiętać, że na co dzień – nie tylko w sytuacjach trudnych – należy poświęcać dziecku wystarczającą ilość uwagi i dać mu poczucie bezpieczeństwa oraz miłości, tak, by było ono pewne, że gdy nadejdą cięższe chwile, będzie miało się do kogo zwrócić o pomoc. Zdrowie psychiczne jest równie ważne jak zdrowie fizyczne, dlatego styczeń postanowiliśmy poświęcić tematyce dbania o prawidłowy rozwój psychiczny dzieci  – mówi  dr n. med. Agata Plech, organizator „Pro Salute”.

Poczucie bezpieczeństwa oraz miłości to jednak nie wszystko. Praktycznych rad, jak nie dopuścić, aby nasze dziecko się pogubiło i jak w takich sytuacjach reagować oraz gdzie szukać pomocy, udzieli mgr Agnieszka Czajkowska-Wendorff podczas spotkania w najbliższy wtorek. Odbędzie się ono o godz. 16:00 w sali konferencyjnej pawilonu diagnostyczno-zabiegowego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Podczas wykładu  zostanie przedstawiona lista objawów, które mogą towarzyszyć depresji, po to, by każdy rodzic czy krewny, mógł zwrócić uwagę na niepokojące sygnały u swojego dziecka. Pamiętajmy, że depresja to choroba i nie należy lekceważyć jej objawów, ponieważ nieleczona może doprowadzić do śmierci.

Wszystkie spotkania z cyklu „Pro Salute” są bezpłatne i zaproszeni są na nie wszyscy zainteresowani zdrowiem fizycznym oraz psychicznym. Szpital Śląski w Cieszynie zachęca do przekazywania sugestii w kwestii tematyki wykładów w tym zakresie. Swoje propozycje można przesyłać na adres: prosalute@szpitalslaski.pl. Wszystkie szczegóły dotyczące organizowanych spotkań „Pro Salute” dostępne są na bieżąco na stronie: www.szpitalslaski.pl oraz na plakatach.

redka

źródło: ox.pl
dodał: redaktor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: