Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zdrowa woda dla najmłodszych

Jak ważna jest woda dla każdego człowieka, nie trzeba nikomu mówi. Woda stanowi ok.60 -70 % składu ciała człowieka i jest niezbędna do życia. Zalecenia dietetyczne uwzględniają spożywanie średnio 1,5 do 2 l wody w codziennej diecie młodego człowieka.

Kształtowanie zdrowego modelu żywienia poprzez wdrażanie nawyku częstego picia wody przez uczniów, jest możliwe już od września. - Dzięki staraniom Zarządu Powiatu Cieszyńskiego przy współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi, zostały zamontowane w 14 naszych placówkach oświatowych systemy filtrujące waterpoint, które umożliwią stały dostęp do wysokiej jakości wody pitnej. W ten sposób chcemy zachęcić uczniów i nauczycieli do częstego picia wody- informuje  Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Cieszynie Katarzyna Raszka-Sodzawiczny.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-27 19:18:17
sciemal: Co znaczy "wysokiej jakości wody pitnej" - postawienie kolumny z filtrem mechanicznym czy osmotycznym - tak czy inaczej niewiele to daje ale bardzo dużo kosztuje, w sumie sama kolumna w inox-ie musi kosztować a w środku pewnie zykły filtr polipropylenowy + węglowy dla podniesienia smaku - ale co to ma wspólnego z jakością? Zwykła przefiltrowana podstawowo kranówa!.Może by tak podać w jaki sposób ta zwykła woda stała się "wysokiej jakości"?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: