Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zdrowa woda dla najmłodszych

Jak ważna jest woda dla każdego człowieka, nie trzeba nikomu mówi. Woda stanowi ok.60 -70 % składu ciała człowieka i jest niezbędna do życia. Zalecenia dietetyczne uwzględniają spożywanie średnio 1,5 do 2 l wody w codziennej diecie młodego człowieka.

Kształtowanie zdrowego modelu żywienia poprzez wdrażanie nawyku częstego picia wody przez uczniów, jest możliwe już od września. - Dzięki staraniom Zarządu Powiatu Cieszyńskiego przy współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi, zostały zamontowane w 14 naszych placówkach oświatowych systemy filtrujące waterpoint, które umożliwią stały dostęp do wysokiej jakości wody pitnej. W ten sposób chcemy zachęcić uczniów i nauczycieli do częstego picia wody- informuje  Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Cieszynie Katarzyna Raszka-Sodzawiczny.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-27 19:18:17
sciemal: Co znaczy "wysokiej jakości wody pitnej" - postawienie kolumny z filtrem mechanicznym czy osmotycznym - tak czy inaczej niewiele to daje ale bardzo dużo kosztuje, w sumie sama kolumna w inox-ie musi kosztować a w środku pewnie zykły filtr polipropylenowy + węglowy dla podniesienia smaku - ale co to ma wspólnego z jakością? Zwykła przefiltrowana podstawowo kranówa!.Może by tak podać w jaki sposób ta zwykła woda stała się "wysokiej jakości"?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: