Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zdobyli medale indywidualnie oraz w mikście

W Więcławicach odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski w łucznictwie bloczkowym i wśród uczestników nie mogło zabraknąć Przemysława Koneckiego (na zdj.) oraz Anny Stanieczek, którzy reprezentowali barwy klubowe LUKS Orlik Goleszów. Do domu wrócili z trzema medalami.

W rywalizacji kobiet karty rozdawała Anna Stanieczek, która znakomitą dyspozycję zademonstrowała już w eliminacjach, pokonując granicę 670 punktów jako jedyna spośród wszystkich uczestniczek. Zawodniczka LUKS Orlik Goleszów przebrnęła przez turniej jak burza i dopiero w półfinale emocje sięgały zenitu. Losy pojedynku z Renatą Leśniak ważyły się do samego końca, ale ostatecznie zwycięsko z niego wyszła Stanieczek, która wygrała 138:136. Kropkę nad i postawiła w finale, pokonując Sandrę Jankowską – 138:133.

Przemysław Konecki również zanotował udany wynik już w eliminacjach, który ukończył je w czołowej „3” z dorobkiem 694 pkt. W pierwszej rundzie miał wolny los, a następnie zanotował serię trzech pewnych zwycięstw pod rząd. W 1/4 finału pokonał Tomasza Chmielewskiego – 144:138. Zawodnik z Goleszowa awansował do najlepszej „4”. Jednak w półfinale musiał uznać wyższość późniejszego tryumfatora, Filipa Szeląga (138:141), i ostatecznie sięgnął po brązowy krążek. Stanieczek oraz Konecki wystąpili w mikście, gdzie sięgnęli po złote medale, pokonując w finale SŁ Achilles Dobczyce – 144:140.

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: