ZDOBĄDŹ NOWY ZAWÓD - ZA DARMO

Mija właśnie 7 lat od kiedy w Cieszynie funkcjonuje Punkt Pośrednictwa Pracy OHP. Jednostka działa głównie na rzecz młodzieży w wieku 18-25 lat w zakresie poszukiwania miejsc pracy i możliwości zatrudnienia. Wdraża również projekty unijne pomagające młodym ludziom wejść na rynek pracy - obecnie realizuje projekt pn. ''Obudź swój potencjał-EFS''.

Głównym założeniem projektu ”Obudź swój potencjał-EFS” jest, aby uczestnicy zdobyli kwalifikacje na kursach zawodowych, a następnie odbyli 3-miesięczne staże. Wszystko pod okiem doradcy zawodowego oraz psychologa. „Młodzież może zdobyć uprawnienia w takich zawodach jak pracownik biurowy z elementami kadr i płac, sprzedawca-magazynier z obsługą wózka widłowego czy pracownik gastronomii z elementami obsługi imprez okolicznościowych i cateringu. Swoje wybory konsultuje na indywidualnych spotkaniach z doradcą zawodowym tworząc indywidualny plan działania”- mówi Iwona Rzepiennik, koordynator lokalny projektu.

Co można zyskać?
Oprócz zdobycia nowych umiejętności i doświadczenia zawodowego, młodzież ma również możliwość wzięcia udziału w kursach komputerowych, językowych czy prawa jazdy kat. B. W projekcie przewidziane zostały również spotkania ze stylistą oraz metamorfozy uczestników, które mają na celu poprawę wizerunku i zdobycie pewności siebie. „Zyskać można również finansowo. Wszystkie działania są bezpłatne, ponieważ jest to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Dodatkowo zwracamy koszty dojazdu na zajęcia, w ramach zajęć całodniowych zapewniamy wyżywienie, refundujemy koszty przedszkola lub żłobka dla uczestników posiadających dzieci. Oczywiście, najwięcej można zyskać na stażu – każdy miesiąc daje uczestnikom stypendium w wysokości prawie 1000 zł.” – wylicza koordynator lokalny projektu.

Kto może wziąć udział w projekcie?
W projekcie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, nieuczące się i nie pracujące, które  nie ukończyły jeszcze 25 lat. „Obudź swój potencjał-EFS” umożliwia zdobycie nowych kwalifikacji również osobom niepełnosprawnym. „Pierwsza grupa jest już po spotkaniach z doradcą zawodowym, na dniach odbędą się treningi psychologiczne. W październiku ruszamy też z kursami dodatkowymi. Mamy jeszcze wolne miejsca w drugiej grupie więc wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Punktu Pośrednictwa Pracy OHP w Cieszynie na ul. Wałową 4” – zachęca Iwona Rzepiennik.

 

(artykuł sponsorowany)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją