Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zbierają dla Adriana

Już w poniedziałek (09.06) w Kościele ewangelickim św. Trójcy w Skoczowie odbędzie się niezwykły koncert charytatywny. Skoczowskie chóry zaśpiewają na rzecz Adriana Andrzejewskiego, który w wyniku wypadku samochodowego stracił rękę, a teraz zbiera na protezę.

O Adrianie pisaliśmy w marcu, (zobacz materiał Adrian zbiera na protezę). Jego los dotknął nas wszystkich. Wówczas przyjaciele i rodzina Adriana szykowali koncert charytatywny z udziałem Mietka Szcześniaka. Dochód z koncertu był przeznaczony na protezę ręki. Od tamtej pory wiele wydarzeń zarówno kulturalnych, jak i sportowych było ukierunkowanych na zbieranie funduszy na rzecz Adriana.

Losem chorego mężczyzny przejęły się również chóry ze Skoczowa. Podczas poniedziałkowego koncertu wystąpią:
- „Nadzieja” – chór dziecięcy parafii ewangelickiej, 
- „Laudate dominum” – chór mieszany parafii katolickiej, 
-  Zespół „Dzwonków”- parafii ewangelickiej, 
- chóry „Gloria” – parafii ewangelickiej (mieszany, męski i żeński).

Początek już 0 17:00. Będą zbierane wolne datki z przeznaczeniem na rehabilitację oraz pilnie potrzebną protezę dla Adriana, która kosztuje ok. 160 tys. zł.

29-latek w zeszłym roku uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu.  Przez trzy miesiące leżał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, a lekarze dawali mu 1% szans na przeżycie. Dziś Adrian próbuje wstawać i siadać, ale nadal jest przykuty do łóżka. Ma amputowaną lewą rękę na wysokości barku. Przed nim długa i żmudna rehabilitacja. Jest pod opieką lekarzy i specjalistów.

Adriana Andrzejewskiego można wesprzeć przekazując mu 1% podatku, numer KRS 0000198280 z dopiskiem „Adrian Andrzejewski:”. Jest on również podopiecznym Fundacji „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych.  Numer konta przeznaczony do wpłat datków i darowizn to 38 8430 0009 2002 0005 1347 0155, Bank Spółdzielczy w Raszkowie Oddz. Ostrów Wlkp

 HBB

źródło: ox.pl
dodał: HBB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: