Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zawyją syreny alarmowe - spokojnie, to tylko ćwiczenia

1 sierpnia 2018 roku (środa) na terenie całego powiatu cieszyńskiego zawyją syreny alarmowe. Nie należy jednak obawiać się tego dźwięku – tym razem nie będzie informował on o alarmie, który często wiąże się z określonym niebezpieczeństwem. Będzie to kolejna edycja ogólnopolskiego testu sprawności systemu ostrzegania i alarmowania ludności.

Syreny odezwą się punktualnie o godzinie 17:00. W ramach ogólnokrajowego treningu sprawności syren alarmowych emitowany będzie dźwięk ciągły, trwający trzy minuty. W praktyce oznacza on odwołanie alarmu. Alarmy ostrzegające o wystąpieniu niebezpieczeństwa to ciągłe, modulowane dźwięki syreny w okresie jednej minuty, następujące po sobie w określonych sekwencjach, lub też przerywane modulowane dźwięki alarmowe. W związku z tym nawet nie znając przyczyny nadawania trzyminutowego, ciągłego sygnału syren, można być spokojnym, gdyż alarm jest właśnie odwoływany.
Data przeprowadzania treningu syren alarmowych nie jest przypadkowa. W tym dniu nie tylko testowana będzie sprawność syren, emitujących sygnały ostrzegawcze, ale również upamiętnione zostanie Powstanie Warszawskie – 1 sierpnia 2018 roku obchodzona jest 74. rocznica wybuchu powstania.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: