Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zawodnik Sparty na podium!

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w judo nie mogły się odbyć bez udziału zawodników ze Śląska Cieszyńskiego. Największy sukces odniósł Jan Kolondra z Akademii Sparta Skoczów, który sięgnął po srebrny medal.

Jeszcze przed rozpoczęciem długiego weekendu majowego, zawodnicy Akademii Sparta Skoczów wybrali się do Białegostoku, gdzie przystąpili do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a zarazem do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Jan Kolondra (kat. 50 kg) awansował do strefy medalowej i do domu wrócił ze srebrnym krążkiem.

Zawodnik Akademii Sparta Skoczów otrzymał wolny los, a następnie odniósł dwa zwycięstwa, pokonując Sergiusza Sikorskiego (Błękitni Tarnów) oraz Oskara Pedrycza (Kata Guruma Gliwice). W finale musiał uznać wyższość Tymoteusza Lica z Elbląga.

Jan Kolondra nie był jedynym zawodnikiem skoczowskiego klubu, który wystąpił w Białymstoku. Adam Skoczylas zajął 7. miejsce (+90 kg), a Aleksander Kurdun uplasował się na 9. pozycji (66 kg). Do zmagań przystąpili także podopieczni Arkadiusza Lipy z KS Cieszyn Judo – Maja Czyż zajęła 7. miejsce (48 kg), a Michał Żurkowski rozpoczął zmagania od wygranej (55 kg), ale w drugiej rundzie na jego drodze stanął Nikodem Gajcy i z wygranej radował się zawodnik Meiyo Warszawa.

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-05 22:58:08
lopez1002: Brawo chłopaki! Lata ciężkiej pracy przyniosły efekty.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: