Zawodnicy WSS z medalami!

W pierwszej „3” podczas Mistrzostw Polski w Zakopanem uplasowali się skoczkowie, którzy już wcześniej otrzymali powołania na 70. Turniej Czterech Skoczni. Na Wielkiej Krokwi tryumfował Kamil Stoch. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła, a na najniższym stopniu podium stanął Paweł Wąsek (na zdj.).

Michal Doleżal już wcześniej zaznaczył, że pewni udziału podczas 70. Turnieju Czterech Skoczni są trzej zawodnicy – Kamil Stoch, Piotr Żyła oraz Paweł Wąsek. I w takiej kolejności zakończyły się dzisiejsze Mistrzostwa Polski w Zakopanem.

Żyła zajmował 8. miejsce na półmetku zmagań, ale w rundzie finałowej zaatakował skokiem na odległość 141 m, co ostatecznie dało mu drugie miejsce. Z brązu raduje się Wąsek, dla którego to pierwszy medal indywidualny wywalczony na MP.

- Ostatnio dobrze czuję się na skoczni. Skoki są równe i w miarę na jakimś poziomie - przyznał Wąsek dla TVP Sport. - Początek zimy całkiem dobrze mi wychodzi. Cieszę się z formy, która jest stabilna i z tego, że w końcu mogę jechać na Turniej Czterech Skoczni - dodał ustronianin.