Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zatrzymano sprawców kradzieży

Okradli dwa sklepy. Policjanci z Zebrzydowic zatrzymali cztery osoby podejrzane o dokonanie kradzieży w sklepach wielkopowierzchniowych na terenie gminy Zebrzydowice.

Do przestępstwa doszło w czwartek 7 stycznia 2020 r. - Kierownik jednego ze sklepów późnym popołudniem, około godz. 17:45, został zaalarmowany przez pracownika sklepu o tym, że nieznany mężczyzna wyjechał wózkiem pełnym zakupów przez drzwi wejściowe omijając kasę. Informację o tym fakcie natychmiast przekazał dyżurnemu Komisariatu Policji w Zebrzydowicach- relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Mężczyzna został szybko zatrzymany na terenie parkingu, w czasie kiedy pakował skradziony towar do bagażnika samochodu. Okazał się nim być 30-letni mieszkaniec Cieszyna.
Sprawca w przeszłości był wielokrotnie karany za kradzieże. - Policjanci na miejscu interwencji ustalili, że z tym mężczyzną podróżowały trzy inne osoby, które oddaliły się w kierunku pobliskiego sklepu. Dwie z nich zostały zatrzymane kilkanaście minut po zatrzymaniu 30-latka. Policjanci ustalili, że również dokonali kradzieży, ale na terenie innego sklepu. 38-letni mieszkaniec Zaborza i 25-letnia mieszkanka Skoczowa posiadali przy sobie wszystkie skradzione rzeczy – dodaje Pawlik.

Trzeciego z mężczyzn, który zdołał się oddalić, zatrzymano na pobliskiej stacji paliw. Okazał się nim być 28-letni mieszkaniec gminy Jasienica, który również posiadał przy sobie wszystkie skradzione artykuły.
Wszystkie skradzione przedmioty warte prawie 1000 zł udało się odzyskać. Wszystkie artykuły były nienaruszone i zostały przekazane pokrzywdzonym.

- Osoby podejrzewane o kradzieże noc spędziły w policyjnym areszcie. Następnego dnia - po zgromadzeniu i analizie zebranych przez policjantów niezbędnych dowodów w tej sprawie, cieszynianin usłyszał zarzut przestępstwa kradzieży, zaś mieszkaniec Zaborza zarzut pomocnictwa poprzez udostępnienie w tym celu swojego samochodu. Pozostała dwójka została przesłuchana w charakterze osób podejrzewanych o popełnienie wykroczenia i ukarana mandatami karnymi w wysokości 500 złotych – podsumowuje zdarzenia Pawlik.

red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: